Opakované a přerušené derby vyhrála Sparta

Sparta - Slavia; pěstní sounoj - Zápasy pražských rivalů bývají vyhecované, jak dokazuje i souboj slávisty Petra Jaroše (vlevo) a Jaroslava Nedvěda. | foto: MF DNES

18 2003
Praha - Ani opakovaný zápas 31. kola hokejové extraligy mezi Spartou a Slavií se neobešel bez komplikací. Zápas hraný v řádném termínu byl předčasně ukončen poté, co halu zaplnil kouř z dýmovnice. Tentokrát bylo v 52. minutě za stavu 3:2 pro Spartu telefonicky oznámeno uložení bomby v T-Mobile Areně a zápas byl okamžitě přerušen. Po více jak hodinové přestávce, během které museli diváci i hráči opustit halu a stadion prohledali pyrotechnici, se utkání dohrálo. Sparta poprvé v sezoně porazila svého rivala.Dále čtěte: O přerušení zápasu x on-line reportáž x O utkání Havířov - Třinec

Celý zápas se hrál velmi dobrý hokej a od začátku ho sledovalo přes 7000 diváků.

Během prvních tří minut padl stejný počet gólů.

Nejprve Tomík tečoval Kubinčákův pokus a za minutu a půl se střelou bez přípravy po Leškově přihrávce prosadil Paroulek. Slavia vzápětí snížila, Břízu od modré zaskočil Hejda.

V 11. minutě krátce po návratu vyloučeného Tomajka převzal ve středním pásmu kotouč Leška a střelou nad vyrážečku překonal Málka.

"Úvod byl z naší strany velice špatný. Dostali jsme se sice rychle znovu do hry, ale Sparta nám dala třetí gól," nebyl s výkonem spokojen asistent slávistického trenéra Jiří Kalous.

V první třetině už další gól nepadl, ale brankáři se nenudili a dohromady si za první část připsali 30 zásahů. Málek se vytáhl proti bývalému spoluhráči Ujčíkovi, Bříza nedovolil skórovat Supovi.

Druhá třetina vyzněla pro Slavii. Hosté byli aktivnější a v polovině zápasu Duda z prostoru mezi kruhy snížil na rozdíl jednoho gólu.

Třetí třetina se protáhla téměř na dvě hodiny. V čase 51:09 vyhnal nečekaně z haly ven na mráz diváky i hráče anonym oznamující bombu v útrobách haly. Následovala pyrotechnická prohlídka.

"Opravdu nevím, jak podobným excesům s bombovými výhrůžkami předejít. Snad hrát bez diváků," zamýšlel se nad anonymním telefonátem Kalous.

Po prohlídce se do haly vrátily tři tisíce věrných fanoušků a sledovaly nervózní závěr plný osobních soubojů a potyček.

Čtyři minuty před koncem pojistil vedení Sparty Tomajko, ale napětí svojí trefou nesnížil. Po závěrečné siréně se schylovalo k hromadné rvačce, rozhodčí však zasáhli včas.

"Derby bylo dle mého soudu velice kvalitní, s plným nasazením. Začali jsme velmi dobře, druhá třetina už pak nebyla tak dobrá, ale k dispozici máme nyní konečně plný počet hráčů," hodnotil derby trenér Sparty Alois Hadamczik.

Aktuální tabulku najdete zde

Sparta Praha - Slavia Praha 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
2. Tomík (Kubinčák, Jiruš), 3. Paroulek (Leška, Šrek), 11. Leška (Bělohlav), 56. Tomajko (Ujčík, Nedvěd) - 3. Hejda (R. Dlouhý), 29. Duda (Sup, Beránek). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:10. Bez využití. Diváci: 7450.