Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Opavský kapitán v play off věří

9 2001
O p a v a - Hokejový obránce Aleš Křetínský stojí před těžkým úkolem. Jako kapitán má dovést Slezan Opava do play off první ligy. "Povede se to, na opak nikdo nepomyslí ani ze spaní," tvrdí Aleš Křetínský. Čím to, že Opava z první příčky spadla až na osmou? "Hodně se diskutuje o tom, jak moc nám chybí gólman Vojtek, jenže celý tým teď dělá hrozné chyby v obranné činnosti. Dřív jsme hráli ze zabezpečené obrany, měli mírný, ale trvalý tlak a zápas jsme ani na okamžik nepustili z ruky. Teď se snažíme za každou cenu útočit a od začátku hrajeme vabank. To není dobře."

Vojtek ale týmu chybí...
O tom není sporu. Já jsem před ním hrál tři sezony a cítil jsem se jistě. Věděl jsem, že si můžu dovolit kličku navíc. Pomáhal nám i s rozehrávkou a křikem organizoval obranu. To nám schází.

Nezmínil jste zranění, jakou měrou se podepsala na pádu z prvního místa?
Velkou. Zažitá sestava se nám úplně rozpadla, trenéři museli v každém zápase improvizovat. Dodneška se z toho nemůžeme vylízat, pořád je někdo mimo. Máme z toho v kabině hodně špatnou náladu.

V klíčových zápasech hostíte Šumperk a Kometu Brno...
Šumperk bude možná horší než Liberec, od kterého jsme dostali výprask. Přesto chceme hned teď v sobotu vyhrát a uklidnit se. Snad nám pomohou diváci, byť jim moc radost neděláme.

V minulé sezoně jste byli dlouho poslední a stoupali jste, letos naopak. Proč?
Loni nám dlouho trvalo než jsme seskládali mančaft. Pak jsme se ale rozjeli a to se nás drželo i v úvodu letošního ročníku. Už zmiňovaná zranění nám to zase všechno rozbila.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze