Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Operovaný Straka se na led vrátí asi v dubnu

30 2001
Pittsburgh - Titanovou destičku o délce téměř 46 centimetrů a několik šroubů má v pravé holenní kosti Martin Straka. Pondělní operace jeho zlomeniny byla úspěšná, nicméně lékaři vylučují, že by se český hokejista dostal na led dříve než na jaře příštího roku. To by znamenalo, že Strakův start na únorových olympijských hrách v Salt Lake City, na které již byl nominován, je vyloučen. Informace přinesl deník Pittsburgh Tribune Rewiew. Rozhovor s Martinem Strakou

"Přestože operace byla úspěšná, bude pro něj velmi obtížné, aby se v základní části NHL ještě vrátil na led. Viděl bych to tak na duben," nehýřil optimismem klubový lékař Pittsburghu Penguins Charles Burke, který hodinovou operaci v nemocnici St. Margaret v Aspinwallu provedl. "Bude záležet, jak hodně chce Straka riskovat možné trvalejší poškození. Obvykle se u podobných zlomenin vrací vše do běžných kolejí až tak za rok," uvedl chirurg.

Straka si zranění přivodil v průběhu druhé třetiny nedělního zápasu s Floridou a první odhady lékařů hovořily o půlroční pauze. "Rychleji se to ale jen těžko zcela uzdraví," mínil Burke, který titanovou destičku voperoval do kosti pro zpevnění jako vnitřní dlahu.

Straku si nechal v nemocnici přes noc. "Kost nebyla moc vážně poškozená," dodal lékař s tím, že hokejista bude mít týden sádru a dalších šest až osm týdnů bude chodit o berlích.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze