Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Opět se probouzí spor o pozemek

22 2004
Praha - Společnosti Sazka a Bestsport neoprávněně užívají a zhodnocují pozemek, na němž stojí Sazka Arena, velkolepá hala pro 17 000 diváků. To tvrdí Petr Maděrič, jediný člen představenstva firmy Quonex Real, majitele pozemku. Spor však neohrozí světový šampionát v hokeji, který v hale začne už tuto sobotu.

"Nechceme využít hokejisty jako rukojmí, ale svůj majetek budeme bránit u soudu," dodává Maděrič. "V případě našeho úspěchu by Sazka musela protiprávně postavené stavby odstranit."

Sazka to odmítá. Co je předmětem sporu? Sazka za pozemek, na němž hala stojí, dosud nezaplatila vše.

Uhradila 140 milionů korun, zbývajících 50 milionů mělo být dorovnáno po podpisu předávacího protokolu o pozemcích. Nestalo se tak.

Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Sazky, vysvětluje: "Už v listopadu 2002 soud zakázal společnosti Quonex Real nakládat s majetkem včetně nemovitostí."

Důvodem jsou nesplacené závazky a exekuční příkazy. Převzít pozemky a pokračovat v platbách prýmůže Sazka až po vyjasnění případu. Jenže druhá strana to vidí úplně jinak.

Vinu za své problémy dává naopak Sazce. "Kdyby Sazka platila, exekuce by byla uhrazena a nic by nebránilo převodu pozemků na Sazku. Měli jsme k tomu souhlas exekutora," tvrdí Maděrič.

Proti zkolaudování Sazka Areny se Quonex Real odvolal, avšak městská část Praha 9 odvolání zamítla. Postoje obou stran připomínají začarovaný kruh. Rozhodnout bude muset soud.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze