Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Opustí Budějovice další hráči?

6 2004
České Budějovice - Za pochodu se z prvoligového českobudějovického hokejového klubu mohou vytratit další hokejisté. Rozhodují opět peníze. V kádru už nejsou ti, kteří neměli smlouvu. Třeba brankář Mezin má údajně namířeno do Vídně a je celkem jedno, kde skončí. Naopak z Ruska se vrátil brankář Hudáček, který pomohl Permu k návratu do nejvyšší ruské soutěže.

"Má povolení trénovat individuálně," řekl manažer HC České Budějovice František Joun.

Vrátit by se měl i obránce Čierny, který působil dva roky v ruském Togliatti a hraje za slovenský národní tým na mistrovství světa v Praze.

Sice mu končí smlouva, ale o nové může jednat, proto se má vrátit do Českých Budějovic. "Jsme dohodnuti, že se sejdeme po mistrovství světa," uvedl manažer Joun.

Zatím v Českých Budějovicích nejsou ani obránci Jakeš nebo Čech či útočník Bacul. Jakeš hostoval ze Znojma a je stále jeho hráčem.

Čech má o dalším angažmá jednat, ještě má smlouvu. Známé jsou odchody Štrby, Mrázka nebo Ondřeje.

V Karlových Varech podle sdělení tiskového mluvčího klubu Jiřího Holého podepsal roční smlouvu na hostování obránce Kutlák, který byl v Bostonu a většinou hrál v posledních letech na jeho farmě Providence Bruins. "Nic o podpisu smlouvy nevíme," řekl František Joun.

Kutlák by měl mít souhlas českobudějovického klubu. "Zatím se jedná."
 
Individuálně se připravuje i útočník Bartoš, mající rovněž v českobudějovickém klubu smlouvu. "Má ve smlouvě, že se může připravovat sám," řekl manažer Joun.

Internetové stránky hovoří o tom, že Bartoš i obránce Jasečko si mají hledat nový klub. "Ti dva dostali svolení, aby si našli nové angažmá," potvrdil Joun. Jasečko zatím s týmem trénuje.

Joun upřesnil, že někteří hráči klubu budou moci hostovat jinde, a nevyloučil, že se do klubu časem vrátí.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze