Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Osgood zase přišel o práci kvůli Haškovi

30 2004
Detroit - Pamatujete? Když před sezonou 2001/2002 přestupoval Dominik Hašek s velkou slávou do Detroitu, byl přebytečný. Teď se mu to stalo znovu. Chris Osgood nebude pokračovat v St. Louis a prsty v tom má zase Hašek. Český gólman zřejmě podepíše smlouvu v Ottawě, která se zbavila Patricka Lalima. A Lalime připraví o práci Osgooda.

Vedení St. Louis se totiž rozhodlo, že na Osgooda neuplatní dvouletou opci a jednatřicetiletý gólman půjde zase o dům dál.

„Chris odvedl dobrou práci, ale potřebujeme udělat změnu v týmu,“ řekl manažer St. Louis Larry Pleau deníku St. Louis Post-Dispatch.

Osgood pro zámořská média svou situaci nekomentoval, vyjádřil se k ní jenom jeho agent Roly Thompson. „Snažím se to pochopit. Když máte gólmana jako je Chris s jeho výkony v minulé sezoně a rozhodnete se ho nahradit Lalimem, nedává mi to smysl.“

St. Louis prostě sází na Lalima, dosud oporu Ottawy, která však ambiciózní tým nikdy k Stanley Cupu nedovedla. Ottawa se ho zbavila i proto, že nezvládl rozhodující sedmý zápas prvního kola play-off s Torontem.

Pleau mu ale věří. „Myslím, že má nejlepší roky před sebou. Má hodně zkušeností a přitom mu nebylo ještě ani třicet.“ Lalime je ze změny dresu nadšený. „Je to skvělé, mám šanci začít znovu, navíc ve skvělém klubu s ambicemi na Stanley Cup. Je to velká příležitost,“ pochvaluje si. Pro Lalima mluví i to, že na něm St. Louis ušetří. Klub mu musí nabídnout jako chráněnému volnému hráči kvalifikační nabídku 2,757 milionu dolarů, Osgood by byl o půl milionu dražší.

Patrick Lalime bude pátou brankářskou jedničkou St. Louis v páté sezoně. Před ním to byl právě Osgood, Brent Johnson, Fred Brathwaite a Roman Turek, který byl zatím posledním brankářem, který byl ve St. Louis jedničkou ve dvou po sobě jdoucích letech.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze