Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: L. A. slavilo se šampiony v ulicích. Gáborík: Bylo to hektické

17 2014
V Los Angeles už tuhle akci dobře znají, přesto si ji znovu užili. Hokejisté Kings v pondělí provezli městem Stanley Cup, stejně jako před dvěma lety, kdy přišlo s hráči oslavit titul čtvrt milionu fanoušků.

Stejná jako v roce 2012 byla i trasa slavnostní parády, kterou projeli Králové NHL zaplněnou ulicí Figueroa v otevřených kamionech a autobusech a skončili ve vyprodané hale Staples Center. V ulicích s nimi opět slavily statisíce fanoušků.

"Ten pochod a průvod byl úžasný, je to neuvěřitelný pocit," snažil se pondělní akci popsat Marián Gáborík. Slovenský útočník byl se 14 góly nejlepším střelcem play-off a jako takový i jeden z hlavních hrdinů tažení za titulem i pondělních oslav.

Fotogalerie

"Vidět všechny ty lidi, kteří se s námi sešli, to mě hrozně moc těší," dodal útočník, který v létě přiveze nejcennější hokejovou trofej do Trenčína.

Podobně hovořil kapitán Dustin Brown. "Jste skvělí. Jste součástí našeho úspěchu. Díky vám všem," volal na fanoušky se Stanley Cupem nad hlavou.

Kings získali slavný pohár v pátečním 5. finále s New York Rangers. Víkend strávili oslavami s týmem a se svými nejbližšími v soukromí, v pondělí přišel čas potěšit se s fanoušky.

"Druhý den (po zápase) jsem se vzbudil a musel jsem se štípnout, jestli je to pravda. Bylo to dost hektické, velké oslavy," řekl Gáborík pro iDNES.cz. "Až při tom průvodu jsem si to začal víc a víc uvědomovat. Je to úžasné."

Autor:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze