Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Osmnáctce začíná boj o návrat mezi elitu

Česko 18, radost - Tomáš Pospíšil z české reprezentace gratuluje svému spoluhráči Jakubu Vojtovi ke vstřelení gólu ve čtvrtfinálovém utkání s Ruskem. | foto: ČTK

1 2008
Praha - Jediný cíl v podobě okamžitého návratu mezi elitu mají svěřenci Marka Sýkory a Zdeňka Motáka na mistrovství světa první divize hokejistů do 18 let, které začne ve středu v polské Toruni. Cestu zpět po loňském prvním sestupu v historii však zaručuje pouze celkové vítězství.

Mladým Čechům stojí v cestě Litva, Polsko, Ukrajina, Kazachstán a Slovinsko.

Na úvod se proti českému výběru ve středu postaví Litva. "Rozhodně nelze nikoho podcenit, neboť platí, že na této úrovni je hokej o něčem trochu jiném než v elitní skupině. Tady je to více boj než technický hokej," řekl ČTK trenér Sýkora.

Největší nebezpečí by z pohledu zkušeného kouče mělo hrozit od Polska a Kazachstánu. "Polsko bude nepříjemným soupeřem, neboť je doma a Poláci jsou známí, že v sobě mají silnou národní hrdost. Kazachstán hraje dobrý hokej, sledoval jsem již dvacítku na přelomu roku na světovém šampionátu v Česku," připomněl Sýkora výkony osmého týmu světa v kategorii do 20 let.

Návratu mezi elitu MS byla podřízena celá sezona. "Hráči se soustředí na to, aby se vše podařilo, pro ten postup děláme skutečně všechno," ubezpečil Sýkora.

Program týmu ČR na MS první divize v Polsku:
Středa 2. dubna: ČR - Litva (16:30),
čtvrtek 3. dubna: ČR - Polsko (20:00),
sobota 5. dubna: ČR - Ukrajina (20:00),
neděle 6. dubna: ČR - Kazachstán (20:00),
úterý 8. dubna: ČR - Slovinsko (16:30).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze