Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Osmnácti Čechům končí v NHL smlouva

15 2001
Praha - Osmnácti českým hokejistům vyprší za dva týdny smlouvy s kluby NHL. Jsou mezi nimi i prominentní hvězdy jako Dominik Hašek, Martin Straka, Robert Holík, Petr Sýkora nebo Petr Nedvěd. Kromě brankáře Buffala jsou všichni volní hráči s omezením, což znamená, že mohou podepsat smlouvu s jiným týmem jen v tom případě, že nový zaměstnavatel nabídne vyšší sumu než dosavadní klub. Z dalších hráčů jsou bez smlouvy například Brett Hull nebo Jeremy Roenick.

Haškovi sice vyprší smlouva, ale pokud Buffalo uplatní opci, zaručující českému brankáři roční plat 9 milionů dolarů, kontrakt pokračuje dále. Kdyby k tomu nedošlo, stane se Hašek volným hráčem bez omezení a může podepsat smlouvu s kýmkoli a bez náhrady. Ve stejné situaci byl i Hull v Dallas, kde ovšem klub opci ve výši 7 milionů neuplatnil.

Kontrak vypršel například Martinu Strakovi a Robertu Langovi v Pittsburghu, u nich se však očekává, že o ně Penguins budou mít i nadále zájem. To samé už nemusí platit u Josefa Beránka nebo Jana Hrdiny.

Výrazně by si měli v létě polepšit Petr Sýkora z New Jersey (dosavadní plat 675 000 dolarů), Tomáš Kaberle v Torontu (385 000) nebo Filip Kuba z Minnesoty (360 000), kteří letos podávali výkony hodné lepších gáží. Nepohorší si jistě ani Robert Holík v New Jersey nebo Petr Nedvěd v New Yorku Rangers.

Volní hráči
Bez omezení:
Dominik Hašek (pokud Buffalo neuplatní opci)
S omezením: František Kaberle, Jiří Šlégr (oba Atlanta), Marek Malík (Carolina), Josef Marha , Jaroslav Špaček (oba Chicago), Jaroslav Modrý (Los Angeles), Filip Kuba (Minnesota), Robert Holík, Petr Sýkora (oba New Jersey), Jan Hlaváč, Petr Nedvěd (oba NY Rangers), Josef Beránek, Jan Hrdina, Robert Lang, Michal Rozsíval, Martin Straka (všichni Pittsburgh), Tomáš Kaberle (Toronto).

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze