Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Osobka na Ovečkina? Ne, říká Hadamczik

Alois Hadamczik | foto: Michal SváčekMF DNES

3 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik hodnotí výkon národního týmu v prvním zápase na mistrovství světa, hovoří o zařazení posily z NHL Jaroslava Hlinky do sestavy, o dalším soupeři ve skupině a také o jeho největší hvězdě - útočníkovi Alexandrovi Ovečkinovi.

O duelu s Dánskem
"Když máte na začátku turnaje slabšího soupeře, musíte vyhrát. Musím říct, že nás Dánsko zaskočilo prvním střídáním, ve kterém jsme inkasovali. Pak jsme předvedli hodně pěkných akcí, ale místy jsme to přeháněli s kombinací. Mohli jsme být přímočařejší a víc střílet. Ale povinnost je splněna - zvítězili jsme."

O prvním útoku
"Ten se zatím hledá. Hráči si chtějí vyhovět a málo hlídají soupeře. Věřím tomu, že až přijde těžký zápas, budou se chovat tak, jak bude vyžadovat situace."

O druhém útoku
"Jsem rád, že se klukům dařilo. Jak Fleischmann, tak Hanzal jsou poprvé na mistrovství, Vrbata podruhé. Lajna se vzájemně doplňuje, kombinuje, dobře bruslí. Hanzal v defenzivní činnosti plní úkoly zodpovědně. Kluci podávají zatím nejstabilnější výkony."

O Židlickém
"Musím říct, že mě velmi překvapil. Byl živej, ukazoval se, střílel, chodil do soubojů. Ani nebylo znát, že ho něco bolí."

O Hlinkovi a dalších posilách z NHL
"V sobotu by měl přijet Jarda Hlinka a hned ho zařadíme do sestavy. Ještě ale nevím, do které pětky. Může se stát, že bude hrát mezi Erat a Eliášem. A další posily z NHL? Uvidíme, jak se vyvine utkání v Montrealu a podle toho se budu rozhodovat."

O dalším soupeři - Rusku
"Proti Rusku to bude úplně odlišné utkání než s Dánskem, čeká nás soupeř jiné kategorie. Budeme muset urputněji bránit a vydat ze sebe daleko víc sil. Bude to zkouška."

O Ovečkinovi
"Všichni víme, jaké jsou jeho přednosti - má strašně rychlé nohy i ruce. Je to jeden z nejlepších hráčů na světě, za poslední roky vyrostl hlavně sebevědomím, takže si na něj budeme dávat pozor. Osobně ho ale hlídat nebudeme. Chceme bránit celoplošně. Upínat se na Ovečkina by byla chyba, protože Rusové mají hodně individualit."

O tom, kdo je také nebezpečný
"Fjodorov a Sušinskij, v ruské lize hraje výborně. Skvělý je i Morozov. Nechci to zakřiknout, ale proti nám by se nemuseli prosadit."Najdete na iDNES.czmobilní verze