Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravská hala potřebuje obnovu za 300 milionů

23 2003
Ostrava - Až tři sta milionů korun si vyžádá rekonstrukce ostravského Paláce kultury a sportu. Stadion, v němž hrají extraligu hokejisté Vítkovic, má totiž podle komise Mezinárodní hokejové federace IIHF nedostatky, které bude nutno odstranit před mistrovstvím světa, konajícím se za rok v Praze a v Ostravě. Podle IIHF bude nutné vytvořit větší komfort pro hráče a novináře. "Jednoznačnou prioritou jsou kabiny a celkové zázemí pro hráče. Šatny se musejí přebudovat tak, aby měly náležité mezinárodní parametry," řekl zástupce generálního sekretáře IIHF Hannes Ederer.

Předseda představenstva společnosti Vítkovice Aréna Ivo Mocek ujistil, že hala bude pro šampionát v bezvadném stavu. "Garantujeme, že bude připravena. Projekt rekonstrukce je koncipován tak, aby hala nebyla zvelebena jen pro jednorázový účel, ale s dlouhodobou perspektivou do budoucna," řekl.

Ederer naopak přivítal polohu arény, která je v těsném sousedství hotelu. Toho se má rekonstrukce dotknout také. "Oba objekty jsou ideálně situovány. Chceme, aby všechny týmy bydlely v jednom hotelu, odkud to mají na led doslova pár kroků. Potřebuje to však finanční investici," naznačil Ederer záměr IIHF.

Kritice naopak zcela unikl stadión Sareza v Ostravě-Porubě, která má po dobu mistrovství světa sloužit jako tréninková hala. "Nemám nejmenších připomínek. Je v bezvadném stavu," prohlásil Ederer.

Rekonstrukce největší ostravské haly s kapacitou 10 400 diváků výrazně zasáhne i do života extraligových hokejistů Vítkovic. Ti se po dobu přestavby v příští sezóně přestěhují do azylu právě v menší víceúčelové hale v Porubě.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze