Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Osudová minuta položila Švédsko, píše tamní tisk

Švédsko - Česko, Vašíček před brankářem Modigem. | foto: Reuters

19 2008
Nováček ve švédské brance prožil hořkou premiéru v národním dresu. Mattias Modig inkasoval v utkání s Českem během dvou třetin pět branek a byl vystřídán. O třech rychlých gólech v závěru druhého dějství, které rozhodly čtvrteční zápas domácích proti Česku v Malmö, píší švédské noviny jako o "osudové minutě".

Svěřenci Vladimíra Růžičky utkání v rámci Channel One Cupu vyhráli 6:2 a útočník Zbyněk Irgl se na vítězství podílel hattrickem.

"Po první inkasované brance se švédská hra konsolidovala, avšak po Irglově zvýšení na 2:0 se v závěru druhé třetiny zcela zhroutila," konstatuje deník Aftonbladet. Naráží tak na 73 sekund, kdy Česko dalo tři branky a náskok činil pět gólů. 

Švédští hráči v rozhovorech pro švédskou televizi, která zápas přenášela, v přestávce mezi druhou a poslední částí hry oceňovali českou schopnost vyrážet do rychlých brejků a účinně trestat chyby. Seveřané naopak před poslední přestávkou slyšeli pískot diváků. V nové hale Malmö Arena jich bylo přes 11 000.

Fanoušky politovala tisková agentura TT. V krásné nové hale šlo totiž o první hokejový mezistátní zápas. "Úvodní dobrá atmosféra byla příjemnou zprávou, ale diváci pak k další radosti neměli moc důvodů."

TT také připomíná, že mezi švédským týmem, který nedávno na Karjala Cupu s Čechy rovněž výrazně prohrál, a včerejším výběrem Tre Kronor byl rozdíl v tom, že reprezentace Švédska v Malmö byla podstatně omlazena.

"Byla to zkouška, ovšem bez radosti," uvedla agentura. "Češi měli dobře organizovanou hru, nechyběla jim ani druhá a třetí vlna, vždycky se našel někdo, kdo vychytal švédské zpětné přihrávky. Rozdíl mezi oběma celky byl příliš velký."

Deník Dagens Nyheter ocenil českou rychlou a kombinační hru u domácích zkritizoval nedostatek agresivity. Nejzkušenější řady navíc podle listu v prvních dvou částech hry zcela propadly při přesilovkách, ve kterých se Švédové opakovaně nedokázali dostat ani ke střelám.

"Dva ze tří českých gólů na konci druhé třetiny byly natolik hezké, že je domácí publikum mělo odměnit aplausem," píše uznale Dagens Nyheter.  Navíc upozornil na kolísavou formu Tre Kronor a dodal: "Ještě štěstí, že finále mistrovství světa ve Švýcarsku se bude hrát až 10. května."

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze