Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ottawa má finanční problémy a dluží hráčům

2 2003
Ottawa - Tým hokejové NHL Ottawa Senators má vážné finanční problémy. Plán prodeje podílu většinového vlastníka Roda Brydera selhal, klub dluží i hráčům. Ti měli dostat peníze ve středu, ale už od nového investora. "Vedení nám oznámilo, že vše bude v nejbližších dnech urovnané a věříme, že se tak v nejbližší době stane," tlumočil pro zámořská média názor hráčů kapitán Senátorů Daniel Alfredsson. Z kolektivní smlouvy NHL vyplývá, že kluby musí vyplatit hráče nejpozději do deseti dnů od běžného výplatního termínu.

Prodejem majoritního balíku akcií měl klub získat 186,7 milionu dolarů. Dílem měl být použit na zabezpečení základních funkcí klubu, dílem měl posloužit na splacení úvěru od vedení soutěže. "S panem Brydenem spolupracujeme na dalších krocích," uvedl mluvčí NHL Frank Brown.

Plán na ozdravění financí klubu počítal s prodejem společnosti Norfolk Capital Partners. Získané peníze by byly rozděleny na 1358 dílů a ty by byly jako akcie prodávány za 150000 dolarů za kus. Jenomže jeden z věřitelů Ottawy, společnost Covanta Energy Group, zbankrotoval, požádal o soudní ochranu a začal vymáhat pohledávky. "Z dohody sešlo. Je to smutná zpráva pro všechny," citovala agentura Reuters Gordona Foxe ze společnosti Norfolk Capital Partners.

Ottawa je dalším z řady kanadských klubů, které se ocitly ve finanční tísni. Několik jich v minulosti řešilo svou situaci stěhováním do sousedních Spojených států. Tamní kluby jsou totiž na rozdíl od kanadských zvýhodňovány úlevami na daních, což je problém, o němž se v Kanadě diskutuje již řadu let.

Přes problémy s financemi se Ottawě v sezoně daří, vede Východní konferenci NHL. V klubu působí tři čeští hokejisté: útočníci Radek Bonk, Martin Havlát, obránce Karel Rachůnek a brankář Martin Prusek.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze