Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ottawu chce koupit kanadský miliardář

1 2003
Ottawa - Do hry o záchranu klubu NHL Ottawa Senators vstoupil osmý nejbohatší Kanaďan Eugene Melnyk. Vášnivý hokejový fanoušek, jehož majetek podle časopisu Forbes činí 1,8 miliardy dolarů, hodlá zachránit klub s dluhy přes dvě stě milionů dolarů před krachem a případným stěhováním do USA. V minulosti se takto přesunuly jiné kanadské kluby - Winnipeg Jets a Quebeck Nordiques.

"Moje motivace se liší od jiných zájemců. Stejně jako když jsem koupil St. Michaels. Také to nebylo proto, že bych potřeboval tým Ontarijské hokejové ligy," připomněl, jak zachránil mužstvo torontské univerzity, kterou vystudoval. "Ten tým měl problémy. Je to mužstvo s fantastickou historií a já jsem chtěl, aby přežilo," vysvětlil své pohnutky dvaačtyřicetiletý zakladatel farmaceutické firmy Biovail.

Vedení NHL zatím nepotvrdilo, že by dostalo od Melnyka oficiální nabídku. Torontský miliardář se však podle zákulisních zpráv již před dvěma týdny sešel v New Yorku s komisionářem soutěže Garym Bettmanem a pravidelně komunikuje s dalšími funkcionáři.

Dosavadmímu majiteli Rodu Brydenovi NHL zaručila do minulého pátku exkluzivitu na koupi týmu, ale nepovedlo se mu včas sehnat partnera. O jeho návrhu by měl v pondělí rozhodnout konkurzní soud. Bryden nabízí za Senators 130 milionů dolarů, jeho nový konkurent Melnyk je údajně připraven zaplatit minimálně stejnou částku.

Navzdory finančním problémům je Ottawa, kde působí i Martin Havlát, Radek Bonk Martin Prusek a Karel Rachůnek, nejlepším týmem NHL. Hráči se nenechali rozhodit ani zpožděnými výplatami.  

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze