Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ovečkin zaujal Olesze drzostí

29 2004
Ostrava - Dívá se na Čechy a Ovečkina. Ostravský hokejista Rostislav Olesz s velkým zájmem sleduje, jak si ohromný ruský talent vede na mistrovství světa. "Ovečkin je opravdu výborný, zajímá mě, jak se na světovém šampionátu mezi dospělými prosadí." Olesz má s Ovečkinem dost společného. Oba hrají na levém křídle, oba se rychle protlačili mezi dospělé.

A oba budou žhavým „zbožím“ nadcházejícího draftu do NHL. Podle předběžného žebříčku skautů je Ovečkin jasná jednička, Olesz je zatím číslo šest. Z Čechů je nejvýš.

"Na Rusy se dívám právě kvůli Ovečkinovi," říká Rostislav Olesz. "Hraje výborně, zaujal mě svou drzostí. Dovolí si toho opravdu hodně, je vidět, že má od trenéra velkou důvěru. Sám dobře vím, jak právě tohle člověku pomáhá."

Oba mladíci sice hrají na levých křídlech, ale tím jejich hokejová podobnost končí. Na led skáčí se zcela odlišnými úkoly.

Olesz, věren tradici českého hokeje, hraje levé bránící křídlo. Zajišťuje spoluhráče, pomáhá bekům. Kdežto Ovečkin útočí. Jeho úkol je jasný - dávat góly.

"Pořád je tři metry před pukem a číhá na svou šanci," všiml si Olesz. "Je rychlý, hodně šikovný u mantinelů a má výbornou střelu. Dokáže se bleskově uvolnit a hned pálí."

Na ruského mladíka už se ostravský hokejista vyptával i během reprezentačního srazu. "Bavil jsem se o něm s Radkem Dudou. Říkal, že celé Dynamo Moskva hraje vyloženě na něj. Rád bych si popovídal přímo s Ovečkinem, ale zatím jsme se na ledě jen pozdravili." 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze