Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rivalové si plácli. Hokejové Ústí má pakt s Boleslaví

Radost ústeckých hokejistů | foto: Petr Bílek, MF DNES

22 2015
Dříve nesmiřitelní soupeři, kteří se přetahovali o extraligu, teď partneři. Hokejový Slovan Ústí spojil s Mladou Boleslaví pakt o vzájemné pomoci.

„Navázali jsme oficiální spolupráci,“ řekl Jan Čaloun, sportovní ředitel prvoligového Ústí. Partnerský klub se zabydluje v extralize.

Přitom po loňské sezoně se zdálo, že Slovan si plácne spíš s Pardubicemi. I díky tomu, že v nich jako sportovní manažer pracuje Čalounův kamarád a exústecký brankář Dušan Salfický. „Teď jsme domluvení jen na útočníkovi Poulíčkovi. Když neudělá tým, přišel by sem.“

Ústí operuje s nižším rozpočtem než loni, podle Čalouna klesl z 15,6 na 14,2 milionu korun. A ještě není stoprocentně naplněný. „Museli jsme se uskromnit, proto je pro nás nejschůdnější s někým spolupracovat. Nemáme na pět pětek od začátku sezony,“ tvrdí Čaloun.

Mladé Boleslavi chce být partnerem, ne farmou. „Nerad bych, aby přišel hráč z Mladé Boleslavi, byl horší než náš, ale musel by hrát. Touhle cestou jít nechceme, jde o výkonnostní sport. Ať se tlačí, ať makají, ať dělají konkurenci.“

Do přípravy Slovanu, který má pod smlouvou 14 kmenových hráčů, se zapojili stříbrní boleslavští junioři Bernad, Kurka, Podsedníček a Brzák. Ještě přijdou dva hráči. Boleslav si na oplátku může vytáhnout hokejisty Ústí do extraligy.

Všichni prvoligisté ze severu spolupracují s extraligovými kluby: Most s Litvínovem, Kadaň s Chomutovem a Litoměřice mají místo Sparty nově Hradec Králové.

Autor:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze