Palát v zámoří dál září, třemi body pomohl prodloužit finále AHL

Ondřej Palát v dresu Tampy Bay | foto: AP

16 2013
Ondřej Palát pomáhá oddalovat korunovaci vítěze nižší zámořské hokejové ligy AHL. Český útočník pomohl svému týmu Syracuse třemi body za gól a dvě asistence k vítězství na ledě Grand Rapids 5:2 a s 25 body si upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče Calderova poháru.

Domácí Griffins nevyužili ani druhý mečbol a ve finálové sérii vedou 3:2 na zápasy. Nenavázali tak na úvodní dvě vítězství na půdě soupeře a úspěch i ve třetím domácím duelu.

Gólmana Petr Mrázka překonal v deváté minutě Palát, pak ještě v první třetině upravil na 2:0 v přesilovce Brett Connolly a na druhé straně snížil Triston Grant.

Ve 26. minutě vyrovnal svou 14. trefou Slovák Tomáš Tatar a vylepšil si pozici nejlepšího střelce letošního play-off. Ve 32. minutě ale i po Palátově asistenci vrátil Crunch vedení další slovenský útočník Richard Pánik.

Po 36 vteřinách třetí třetiny zvýšil na 4:2 po Palátově přihrávce Tyler Johnson a necelé tři minuty před koncem dovršil výsledek v power play Dan Sexton.

Šestý duel se hraje v noci na středu středoevropského času.

Finále play-off nižší zámořské hokejové ligy AHL

5. zápas

Grand Rapids - Syracuse 2:5 (za hosty Palát 1+2), stav série 3:2

Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík