Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Palinkův ´kamion´ opustil stadiony

8 2004
Šternberk - Dokázal vzít puk za vlastní brankou, projet celým kluzištěm a zakončit. Občas taková akce skončila i brankou. Takový byl oblíbený trik hokejového útočníka Martina Palinka. Sám mu říkal kamion. Nepůsobil rychlým dojmem, ale nedal se odstavit od puku.

Takových akcí se diváci na zimních stadionech v jeho podání nedočkáme, prakticky ze dne na den ukončil kariéru a stal se novým trenérem Šternberka.

„Mám už nějaké to kilo navíc, čtyřikrát operované koleno a svoje roky. Už to nebylo ono,“ vysvětluje konec hráčského působení téměř pětatřicetiletý hráč.

Trenérem se stal během chvilky. Na zápas tradičního hokejového turnaje ve Šternberku přišel o chvíli dříve, sedl si do kanceláře s předsedou klubu Janem Trundou a trenérem Lubomírem Fischerem a o hodinu později byl představený v kabině v nové funkci.

„Chtěli se mě zbavit jako hráče a udělali ze mě trenéra,“ směje se Palinek. Pravda je ale trochu jiná. Vedení šternberského hokeje je pohromadě osm let a hráči potřebovali nový impuls.

„S trenérem Fischerem jsme v klubu delší dobu. Příchod Martina Palinka, který rozšířil realizační tým, bude pro hráče novou motivací,“ míní šéf šternberského hokeje Trunda.

Palinek bude vést tréninky a koučovat zápasy. V zápise o utkání ale bude v pozici asistenta. „Nemám dodělanou trenérskou licenci B, takže papírově hlavním trenérem zůstává Lubomír Fischer. Budu ale zastávat práci jako hlavní trenér,“ uvedl nový kouč, který zahájí trenérská studia na začátku příštího roku.

Palinek si uvědomuje, že před ním stojí velká šance a chce obstát. „Budu se učit za pochodu. Nějaké zkušenosti ale mám, takže doufám, že všechno zvládnu,“ věří bývalý útočník Olomouce, Prostějova, Brna, Třince, Šternberka nebo Popradu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze