Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pardavý v česko-slovenské finále nevěří

25 2001
Vsetín - Může se slovenské reprezentaci podařit stejný kousek jako vloni, kdy celý hokejový svět šokovala ziskem stříbrné medaile? Nejlepší střelec českého play off Ján Pardavý ze Vsetína by si to přál. Ovšem dobře ví, že tým čeká nesmírně složitý úkol. Nadvláda česko-slovenské hokejové školy je ostatním národním celkům trnem v oku.

"Lidé na Slovensku očekávají, že navážeme na loňské umístění, ale bude to těžké. Prvním cílem je postup do play off, pak můžeme uvažovat o dalších krocích," odhaduje ambice slovenské reprezentace pravé křídlo Ján Pardavý, kterého čeká pátý start na světovém šampionátu.

Nepochybně by se mu líbila repríza loňského federálního finále, ovšem příliš jí nevěří. "Bylo by to nádherné, ale obávám se, že je to nesplnitelný cíl," prohodil. Pardavý zatím neví, se kterými spoluhráči bude nastupovat v jednom útoku. Zná jenom jména nominovaných.

Odpověď mu poskytne zítřejší poslední přípravné střetnutí ve Švédsku. "Určitě máme dobře složený celek, ve kterém jsou mladší i starší hráči a nechybí v něm osobnosti. Jenom musíme utvořit stejnou partu jako vloni," řekl Pardavý, jenž by do týmu vzal některého z českých brankářů. "Snad to půjde i s našimi. Vloni jim nikdo moc nevěřil, ale celkem se jim dařilo," dodal.

Skvělý střelec trošku doufal, že by ve slovenské nominaci mohli být tři hokejisté ze Vsetína. Pozvánku kromě něj dostal obránce Martin Štrbák, útočníka Jána Lipianského minula. "Nakonec dostal přednost Marian Hossa z Ottawy. Takový už je hokejový život, nedá se nic dělat," poznamenal.

Devětadvacetiletý útočník už naplno trénuje, ale po oslavách svého prvního českého titulu se do pohody dostával jen zvolno. Ve Vsetíně se slavily tři dny, celkem na bruslích nestál pět dní. "Bylo těžké zvyknout si znovu na tréninky, ale na šampionát budu připravený," slíbil svým fanouškům.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze