Pardubice poprvé po pauze vyhrály

21 2004
Pardubice - Dvakrát a dost! Třetí zápas po reprezentační přestávce už pardubičtí hokejisté proměnili ve vítězství. Na domácím ledě porazili Vsetín 4:1. „Dvě porážky po sobě stačily. Už jsme výhru potřebovali,“ usmál se domácí útočník Lubomír Pištek, který část letošní sezony strávil na hostování právě Vsetíně.

Tříbodový zisk se však v Duhové aréně nerodil snadno. Domácí dlouho potvrzovali, že s výjimkou produktivní Mikeskovy řady jsou momentálně s přesnou koncovkou na štíru.

Ze soubojů s pardubickými útočníky vycházel zpočátku jako vítěz vsetínský gólman Biegl, jenž dostal nečekaně přednost před Čechmánkem a poprvé v sezoně odchytal celý zápas.

„Pardubice dobře zná, vždyť tady řadu let chytal. U nás se mu vždy daří,“ prohlásil Jaroslav Landsman, trenér pardubických brankářů.

„Vůbec nás tento taktický tah Vsetína nepřekvapil. Očekávali jsme ho.“ Kromě Bulisovy střely pod horní tyč v 17. minutě odolávali houževnatí hosté pardubickému náporu bez úhony. Nabuzeni výhrou z minulého kola nad Spartou mohli snít o úspěšném výsledku s dalším silným soupeřem.

„Nemáme sice tak kvalitní tým. Když však dáme do hry srdíčko, můžeme hrát s kýmkoliv,“ řekl vsetínský gólman Roman Čechmánek. „Vsetín teď prožívá dobré období, postavil se na nohy,“ podotkl Pištek. „Ale po posvícení přichází půst. Jsem rád, že k tomu došlo u nás,“ dodal pardubický útočník s úsměvem.

Domácí tým sice odmítl ve druhé třetině možnost využít dvojnásobnou přesilovku trvající 98 vteřin. Biegla téměř neohrozil a vysloužil si pískot diváků. V závěru prostřední části zápasu však dvakrát udeřil během necelých tří minut.

Nejprve dal Pardubicím více klidu Petr Sýkora tečí do prázdné branky a poté si v početní převaze zopakoval gólovou radost Bulis. Domácí gólman Lašák sice v úvodu třetí třetiny přišel o možnost vychytat druhou nulu v sezoně, ale vítězství si pardubičtí hokejisté nedali vzít.

Pardubický Petr Čáslava a vsetínský Tomáš Demel při vzájemné potyčce.