PARDUBICE - SPARTA

Utkání 6. kola extraligy komentuje Michael Langr

PARDUBICE - SPARTA 3:1 (0:0, 2:0, 1:1). Konečný výsledek
60:00
Konec utkání Pardubice vyhrály díky vynikající obraně, která Spartu nepustila do větších šancí. Velký podíl na vítězství měla čtvrtá řada domácích.
59:30
Domácí nepřipustili žádný nápor Sparty.
58:28
Razingar ujížděl s Mrázkem na samotného obránce Výtiska, ale první jmenovaný zbytečnou přihrávkou zahnal Mrázka do těžkého úhlu.
58:12
Sparta přesilovku nevyužila, první půlku držely puk Pardubice. Pak se hosté dostali do útočného pásma a Svoboda měl hodně práce s tvrdou Výtiskovou střelou od modré.
56:12
Závěr utkání je hodně nervózní. Ve středním pásmu se do sebe pustili Řezníček a Lubina. Na bitku bez rukavic ale nedošlo, i když se k ní schylovalo. Sparta bude hrát přesilovku, protože kromě Řezníčka a Lubiny je za hrubost na dvě minuty vyloučen i Pištek.
55:50
Po gólu Pardubic byl vyloučen Marek do konce utkání.
55:50
Pardubice - Sparta 3:1 Za nezájmu sparťanských obránců si Průcha vyjel od zadního mantinelu až před Břízu a trefil se do levého horního rohu.
55:15
Hostující kouč se zlobí, protože rozhodčí nejprve poslal na trestnou lavici Hanzlíka.
55:15
Po dvou vteřinách, kdy hrály oba týmy v plném počtu, se opět vylučuje. Početní výhodu mají Pardubice. Na trestné lavici sedí Broš za sekání.
55:13
Spartě se přesilovka nepovedla. A pokud se dostala do útočného pásma, hrálo se u mantinelu.
54:04
Trenér Hadamczik si bere oddechový čas.
54:04
Divíšek se v oslabení vřítil do útočného pásma a vypíchl puk váhajícímu obránci obránci. Kotouč se dostal k Petru Sýkorovi, který mu ho okamžitě přiklepl zpět, ale jeho ránu Bříza chytil do lapačky.
53:13
Začíná přesilová hra Sparty, Richter je na ledě.
52:58
Přesilovku předčasně ukončil Novotný, kterému ujížděl Kratěna a po střetu s ním, je vyloučen. Velkou šanci v početní výhodě měl Čáslava, ale střela z první po přihrávce Janeckého minula branku.
51:13
Domácí budou pokračovat v početní výhodě. Richter se po odpískání zbytečně pustil do Janeckého, který se nebránil, a tak je vyloučen pouze sparťan.
50:26
Pardubice početní výhodu nesehrály špatně, dvakrát po zámku střílel Michal Sýkora. První rána rozezněla horní tyčku, podruhé trefil bombou Břízu do masky.
48:26
Pronikajícího Průchu zahákoval Richter, Pardubice budou hrát proti čtyřem.
47:55
Druhou část přesilovky už Sparta nevyužila. Největší šanci měl Šimíček po Tomajkově přihrávce od levého mantinelu, ale netrefil puk.
45:55
Pardubice - Sparta 2:1 Do nahrávky Srdínka se připletl Janecký, upadl a puk se od něj odrazil k volnému Markovi, který bez potíží skóroval.
44:11
Mrázek fauloval v obličeji Výtiska a je vyloučen. Na ledě se navíc objevila krev a Sparta bude hrát dvě plus dvě minuty přesilovku.
44:00
Trenér Hadamczik se snaží oživit hru Sparty promícháním útoků. Teď nastupuje řada: Marek - Šimíček - Tomajko.
42:39
V poslední třetině oba týmy pozorně brání.
41:20
Na ledě se objevuje poprvé David Vrbata. Nastupuje v útoku s Paroulkem a Šindelem.
40:01
Začíná 3. třetina
40:00
Konec 2. třetiny Pardubice byly jasně lepší a téměr neustále kontrolují hru. Sparta se do šancí dostává jen ojediněle. Zásahy brankářů: Svoboda 8, Bříza 9.
39:51
Po levé straně prošel obránce Mudroch, přihrál mezi kruhy Divíškovi, jeho střelu po ledě zastavil Bříza hokejkou.
38:26
Za sparťanskou brankou se od sebe zaklesly dvě dvojice hráčů a jejich šarvátky ukončili až rozhodčí. Vyloučeni jsou Mrázek s Pištekem a Výtisk s Hanzlíkem.