4. zápas finále

Utkání komentuje Jaroslav Martínek

PARDUBICE - ZLÍN 3:2 (0:0, 3:1, 0:1). Konec extraligové sezony.
60:00
Konec zápasu. Pardubice slaví titul, ten získávají po 16 letech, ve finálové sérii vítězí 4:0 na zápasy.
59:42
Ještě jedno zakázané uvolnění. Poslední šance pro Zlín.
59:11
Zakázané uvolnění Pardubic. Předtím Martin Hamrlík v dobré pozici netrefil ideálně skákavý puk.
58:41
Puk se dostal před branku k Čajánkovi, ale do jeho rány padli dva hráči Pardubic a puk zalehli.
58:16
Zlín hraje power-play.
58:16
Lašák přerušuje hru. Kouč Zlína Bokroš si bere oddechový čas.
58:00
Zlínu se čas krátí. Domácí diváci vestoje povzbuzují svůj tým.
57:00
Další brejk Pardubic. Bulis nahrál do vyložené šance Hejdukovi, ten ale trefil pravou tyč.
56:07
Čajánek ze středního pásma nahodil na Lašáka a vynutil si buly v útočném pásmu.
55:30
Na hráčích Zlína je patrná obrovská snaha. Domácí se až na několik výpadů pouze brání. Jenomže kýžené vyrovnání ne a ne přijít.
54:02
Zničehonic se velké šanci zjevil Havíř, ale z levého kruhu minul.
52:45
Zlín to zkouší. Do Noskovy rány od modré obětavě skočil Snopelk.
51:31
Čajánk, hned jak přejel modrou, tvrdě pálil a trefil Lašáka do masky.
50:47
Barinka zpoza branky nabil Mokrejšovi, ten okamžitě plácnul do puku, ale byl příliš blízko a Lašák puk ztlumil.
49:42
Skrytá Jenáčkova střela se od Lašákových betonů odrazila do vzduchu, ale končí v lapačce slovenského gólmana.
49:15
Okálova vizitka od modré Lašáka překvapit nemohla.
48:05
A další zakázané uvolnění Pardubic. Hosté se ale zatím k ničemu nedostali.
47:39
Podruhé v krátkém sledu zakázané uvolnění Pardubic.
46:56
Zlín dramatizuje zápas - 3:2 Martin Čech vybruslil zpoza branky a u pravé tyče nachytal Lašáka. Asistence: Erat.
46:00
Pardubicím se podařilo eliminovat úvodní nápor Zlína.
44:00
Balaštík našel zpoza branky Galvase, jenž si najel do pravého kruhu. Lašák vykopl pravým betonem. Na druhé straně minul z dobré pozice Koukal.
42:24
Zlín se tlačí dopředu. Lašáka prověřil Blaťák, zleva z úhlu pak pálil ještě Záhorovský. Ale pardubická branka je pro zlínské zakletá.
42:07
Rolínek zachytil Tesaříkovu rozehrávku, ale jeho akce končí posunutím Murínovy branky.
41:01
Dobrou přihrávku před branku dostal Erat, ale puk mu sklouzl z hole.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec druhé třetiny. Pardubice dělí dvacet minut od zisku mistrovského titulu. Zlín sice dokázal odpovědět na vedoucí branku, ale dílčí remíza dlouho nevydržela a v závěru přidal dokonce třetí branku v přesilovce Hejduk.
39:01
Pardubice zvyšují v přesilovce na 3:1. Mikeska zpoza branky našel v levém kruhu Hejduka, který naznačil přihrávku, ale pak nekompromisní ranou k bližší tyči prostřelil Murína.