Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pardubické mládí opanovalo Baltika Cup

21 2003
Moskva - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) Tradičně jistí brankáři, solidní výkon obránce Hejdy a především skvělé představení pardubické řady Kolář – Koukal – Průcha, to byly největší klady vystoupení české hokejové reprezentace na moskevském Baltika Cupu. Průcha byl vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje, Koukal se dostal do All Star týmu.

Česká reprezentace skončila na turnaji druhá, o bod za Finy, suverény letošní Euro Hockey Tour. Jak si vedli jednotliví hokejisté?

Hodnocení hráčů – stupnice 1 – 10.

brankáři
Adam Svoboda  7 - výborný výkon, ze dvou gólů od Švédů dostal jeden rukou, nechytil penaltu, proti Finům zářil
Dušan Salfický  7 - proti Rusům se předvedl, měl 33 zásahů, vyčítal si, že ze tří samostatných nájezdů nechytil ani jeden

obránci
Martin Čech  4 - zklamání, chyběla mu jistota, důraz i přehled, byl u dvou inkasovaných branek, jednu v zápase s Finy zavinil, vizitku si trochu vylepšil při utkání s Rusy
Radek Hamr  5 - dobře bruslí, snaží se rozdělovat puky, ale u mantinelu hraje až moc shovívavě. Připsal si asistenci, ale byl na ledě u tří inkasovaných gólů
Jan Hejda  6 - nejlepší obránce v týmu, tvrdá hradba, umí přihrát, měl by přesněji střílet od modré, Připsal si asistenci, ale chybělo mu střelecké štěstí. V utkání s Rusy se od jeho brusle nešťastně odrazila za Salfického záda Prokopjevova rána. Účast na ledě při pěti vstřelených brankách.
Petr Čáslava  4 - nevýrazný, neudělal chybu, ale často se jen zbavoval puků, zlepšený výkon v zápase s Rusy, kdy ale občas bruslařsky nestíhal. Účast na ledě: plus tři, mínus dva.
Miroslav Blaťák  3 - několikrát v rozehrávce zazmatkoval, ale lepšil se. Poslední zápas ovšem kvůli zranění nehrál. Účast na ledě: plus jeden, mínus jeden,
Jiří Malinský  4 - ladně bruslí, ale někdy je zbrklý, chybuje při rozehrávce, poměrně často vylučovaný. Připsal si asistenci. Účast na ledě: plus 3, mínus 1.
Jan Novák  5 - skvělá střela, dal gól, pozorný, škoda, že se zranil, odehrál jen zápas, plus jedna
Martin Hlavačka  5 - fyzicky výborně stavěný, jen tak přes něj nikdo nepřejde, v zápase s Rusy ale moc nestíhal bruslit. Na druhou stranu, nastřelil tyč, Účast na ledě: plus jedna.

útočníci
Petr Průcha 9 - malý, ale šikovný. Nejlepší hráč turnaje, připsal si dva góly a dvě asistence, má rychlost i důraz, skvělá úspěšnost na buly, chce to jen proměňovat víc šance a lépe bránit.
Jan Kolář 8 – důrazný, na ledě létá. Stejně jako jeho spoluhráči z pardubického útoku na ledě doslova létá, srší energií. Dal gól, připsal si asistenci.
Petr Koukal 8 – I nejmenší z pardubického trojlístku se proti Finsku dočkal premiérového reprezentačního gólu, navíc si připsal asistenci. Stejně jako pro spoluhráče z útoku i por něj platí, že by potřebovali zlepšit hru ve vlastním obranném pásmu a vnést více klidu do koncovky. Celá trojice Kolář – Koukal – Průcha ale potvrdila nominaci a po slabších výkonech na Karjala Cupu zazářili podobně jako na úvodním pardubickém turnaji. Předčili méně ostřílenou slávistickou formaci.
Michal Mikeska  5 - dravý, v souboji neuhne, ale gólově se na rozdíl od minulého Baltika Cupu, kde se dostal do All Star, neprosadil.
Jaroslav Balaštík  4 - není velký technik, má dávat góly, ale na Baltice šance zahazoval, s Rusy si zkusil i roli obránce, moc se mu nevedlo.
Jan Marek  5 - technik, předvedl několik hezkých akcí i přihrávek, univerzál, při střele není důrazný, nepovedla se mu penalta, Připsal si asistenci na Dlouhého gól proti Finům.
Michal Trávníček  3 - jako by se bál jít tvrdě do soubojů, zakřiknutý, kazil přihrávky, neprosadil se v koncovce. Ale v reprezentaci debutoval.
Petr Jaroš 4 – stejně jako další mladí slávisté skvělý v oslabení, silný v osobních soubojích. V útočném pásmu ale často působil bezradně a končil s pukem v rozích. Sbíral zkušenosti.
Radek Dlouhý  4 - skvělé odehrál oslabení, jako levé křídlo se důsledně vracel, navíc po Markově přihrávce vstřelil gól Finům. Jinak pro něj platí to, co pro Jaroše.
Milan Kopecký  4 - ze slávistů největší technik, ale hrál jenom proti Švédům. Druhý i třetí zápas seděl, jeho místo ve slávistickém útoku zaujal Jan Marek.
Michal Sup  5 - bojovník, dal důležitý úvodní gól Finům gól, důrazný před brankovištěm soupeře, bránil v oslabení, najezdil spoustu kilometrů, v utkání s Rusy ale už vypadal unaveně. Přesto chladnokrevně proměnil penaltu.
Jaroslav Hlinka  6 – kapitán týmu, dal dva góly, závěrečný proti Finům a důležitý vyrovnávací na 2:2 s Rusy. Těm se dokázal vyrovnat bruslařsky.
Tomáš Divíšek  5 - rozbíječ i šikovný centr prvního útoku, ale příliš často se nechává vylučovat. Na Baltice byl na trestné lavici čtyřikrát. Připsal si dvě asistence, sám se ale v koncovce neprosadil. Proti Finům neproměnil samostatný nájezd.

Vše o turnaji Baltika Cup: Zpravodajství, výsledky, statistiky...Najdete na iDNES.czmobilní verze