Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubický hokejový klub naštval maskotem fanoušky

Hokejové Pardubice mají nového maskota, který připomíná, že partnerem klubu je firma Moeller. Tu zatím připomínalo hlavně logo na dresu hokejistů | foto: Ladislav Němec, MAFRA

8 2008
Hokejové Pardubice jsou na nohou. Nebo lépe řečeno, fanoušci HC Moeller zuří. Důvodem není špatná hra extraligového týmu, ale podoba nového maskota klubu. Výtvor vedení organizace pojmenovaný Jistič příznivcům Pardubic zvedl tlak.

Zelený robot, který má symbolizovat sponzora klubu firmu Moeller, se téměř nikomu nelíbí.

"Je to obluda, zrůda, hnus, ostuda," padají na klubovém webu ostrá slova.

Nový maskot se fanouškům Pardubic nelíbí

Přitom fandové mají nyní vybírat křestní jméno pro figurku, která má podle vedení klubu nalákat do ČEZ Areny děti. Ovšem výběr jména se moc nedaří.

Většině příznivců pardubického hokeje totiž vedle podoby maskota vadí také to, že postavička nemá na první pohled vůbec nic společného s klubem a s jeho tradicí.

"Je to poměrně škaredý zelený pajdulák, který má dělat reklamu Moelleru. S pardubickým hokejem ho nespojuje vůbec nic," řekl šéf pardubického fanklubu Karel Klodner.

Manažer HC Moeller Pardubice Zbyněk Kusý se však hájí tím, že to určitě není úlitba sponzorské firmě Moeller. Prý jde o pokus vytvořit veselou postavičku pro děti. "Má to být něco veselého, co přiláká do arény rodiny s malými dětmi," uvedl Zbyněk Kusý.

Jenže s takovou odpovědí se fanoušci nechtějí smířit. Podle nich by měl být maskotem tradiční pardubický kůň. Ten k městu i klubu patří a navíc u něj není nebezpečí, že se bude muset za chvíli předělávat.

Názory fanoušků z klubového webu www.hcpce.cz

I když v jednom je ten maskot dobrej tah, myslím, že na první zápas bude vyprodáno, protože takovýhle paskvyl si nenechá jentak někdo ujít a bude ho chtít vidět na vlastní oči.
Sima 05
 
Já myslím, že děti se ho budou bát, i kdyby jim dával zadarmo bonbóny.
Sweník
 
Osobně za sebe říkám,že je to paskvil a předpokládám,že nebudu sám.
Olívek
 
Myslím si, že klub by si především měl zachovat důstojnost, tohle je opravdu trapnost nad trapnost. Začalo to tou zvoranou písničkou, pokračuje to krabicí a co bude dál???
Pytlík
 
Fuj to je obluda. Budeme jen pro smích.Podívejte na Liberec nebo Slávii to jsou maskoti a my takovou zrůdu no fuj. Co takhle ET Nebo Meleráček.
Tomáš Bango
 
Koukal jsem na to Moelleráka aje to spíše bubák . Fakt nejlepší trapárna jak má být . To si znás budou dělat soupeři pr....
DKM
 
Teda robot je absolutně trapnej a ke všemu zelenej? To je teda ostuda.
Sigminka 310
 
To že je kůň nereálný je nesmysl (viz maskoti Liberece, Slávie ...aj), bohužel kůň nemá se sponzorem mnoho společného. "Krychlič" je totiž maskot sponzora, nikoliv klubu! Bohužel z finančního hlediska to asi jinak nejde. Obávám se že děti se takového stvoření budou spíše bát.
Kiwi
 
Tahle zelená odporná krabice má být maskotem našeho týmu? Co má s Pardubicemi a hokejem společného? Nic. Je to předělaný jistič elektro sponzora Moeller.
Robinson Crusoe
 
Ten maskot je fakt akorát pro smích!
Mitch
 
Hrozný maskot, žádné spojení s klubem, s tradicemi, s městem. Naprosté odcizení od všeho. Taková houbička na nádobí. Jediné, co mi to připomíná je "zhranatělej" Zelený Raoul.
Daniik

Totiž v případě, že by Moeller přestal sponzorovat pardubický hokej, tak maskot v zelených barvách a jménem Jistič naprosto ztratí smysl. Smlouva s Moeller by měla vypršet za pět roků.

"Kůň je příliš velké zvíře a jeho přetvoření na maskota by bylo velmi obtížné. Navíc si nejsem jistý, jestli by se dětem líbil," řekl manažer Kusý.

Ani v tomto mu však příznivci za pravdu nedávají. Jednak pardubický basketbalový klub nedávno představil povedeného maskota v podobě koně a navíc ve velmi podobném modelu chodí na zápasy jeden z fanoušků HC Moeller.

"Ten fanda vytvořil s kamarádem moc pěkného maskota. Teď žádá klub, aby mohl v převleku za koně chodit po celé aréně a bavit tak lidi. Je to o moc povedenější maskot než je zelená figurka klubu," uvedl Karel Klodner.

Ten nyní společně se stovkami dalších fanoušků doufá, že hokejový klub zavedení nového maskota ještě zváží. Odpor proti němu je totiž skutečně silný. "Myslím, že by lidé ocenili, kdyby vedení klubu přiznalo chybu. Nového maskota by měli vybírat fanoušci a ne sponzor," dodal Klodner.

Momentálně na webových stránkách HC Moeller vybírají pro maskota Jističe křestní jméno. Ovšem i tuto možnost fanoušci využili k protestu. Okamžitě nejvíce hlasů totiž dostávalo jméno Zbyněk. Do generálního manažera Kusého si tak rýply stovky hlasujících.

"Zbyněk to v žádném případě nebude. Lidé to vzali jako srandu a trochu si ze mě vystřelili. Tuto možnost jsme ale zavrhli. Zatím to vypadá, že maskot se bude jmenovat Dynamík Jistič," řekl Kusý. Ten také odmítá jakoukoliv podobu s neumělým maskotem. "Zelenej jsem maximálně v pátek večer a sobotu ráno. Je spousta lepších variant pro jeho jméno," uvedl na klubovém webu Kusý.

Ten také upozorňuje na to, že maskot bude ve skutečnosti hezčí, než je na papíře. "Tohle je pouze náš nákres, který jsme dodělávali s grafikem. Můžu však říct, že skutečný model bude vypadat mnohem lépe," dodal manažer.

Bodování

22

Dominik Kubalík

Plzeň

20

Tomáš Mertl

Plzeň

20

Martin Erat

Kometa

Góly

15

Dominik Kubalík

Plzeň

12

Tomáš Mertl

Plzeň

10

Martin Růžička 27

Třinec

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 15 7 3 4 1 62:34 31
2. Kometa 15 8 2 2 3 55:36 30
3. Třinec 15 8 2 2 3 47:34 30
4. Hr. Králové 15 9 1 1 4 35:25 30
5. Ml. Boleslav 15 6 1 3 5 36:32 23
6. Sparta 15 7 1 0 7 40:42 23
7. Chomutov 15 5 2 3 5 38:40 22
8. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21
9. Zlín 15 4 3 2 6 38:42 20
10. Olomouc 15 4 3 2 6 35:45 20
11. Liberec 14 5 1 0 8 26:43 17
12. Pardubice 15 4 2 1 8 34:52 17
13. Jihlava 14 4 1 2 7 34:41 16
14. Litvínov 15 2 2 2 9 24:43 12

Najdete na iDNES.czmobilní verze