Leticí puk v utkání Pardubic s Libercem, všichni ho fixují očima, s odvahou si ho měří Tomáš Marcinko. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubický Marcinko povýšil do první lajny a konečně protrhl smůlu

• 0
Tak dlouho by se kvůli prvnímu gólu nevydržel soužit možná ani bek. Pardubický hokejový forvard Tomáš Marcinko na ledě dřel, chodil na oslabení, nebál se zapojit do šarvátky... Jenže do brány se ne a ne trefit. „Prokletí“ se 26letý Slovák zbavil až v 29. zápase, do nějž v české extralize nastoupil - po něm má bilanci 1 gól, 8 asistencí.

„Ulevilo se mi, spadl mi velký balvan ze srdce,“ uvedl Marcinko na konto premiérové branky, kterou zařídil nedělní vítězství 3:2 v Karlových Varech. „Jsem rád, je to tím cennější, že jsme vyhráli,“ dodal.

Kotouč poslal do sítě v 52. minutě při dvojnásobném vyloučení Varů, když dorazil střelu Sýkory. „Tam už se s pukem nedalo dělat nic jiného, než ho zasunout do brány,“ popisoval Marcinko.

Ve třetí třetině povýšil do prvního útoku, v němž by měl po boku Sýkory a Zohorny operovat i v úterý vpodvečer v duelu v Praze na Slavii. „Jsem samozřejmě rád, že s nimi můžu hrát,“ připustil hokejista.

Tomáš Marcinko (červený dres) z Pardubic a Tomáš Divíšek z Plzně se přetlačují...
Pardubický hokejista Tomáš Marcinko (v červeném) bojuje o puk v utkání Ligy...
Tomáš Marcinko (vpravo) z Pardubic bojuje se Zdeňkem Kubicou z Mladé Boleslavi.

„Naše celé mužstvo je ale poskládané z výborných hráčů. Je jedno, zda někdo nastupuje v prvním, druhém nebo třetím útoku. Všichni chceme vyhrát jako tým, ať máme na ledě pět minut, nebo dvacet,“ dodal.

Slavia podle něho (nehledě na krajně nelichotivé postavení v tabulce) bude houževnatým soupeřem stejně jako Vary.

„Je to taky bojovný tým. Jestliže však budeme hrát stejně jako na konci ve Varech, máme velkou šanci uspět,“ nabádal Marcinko.