Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pardubický turnaj se příští rok hrát nebude

28 2003
Praha - Reprezentační turnaj Česká Pojišťovna Cup se v roce 2004 konat nebude. Akci seriálu Euro Hockey Tour nahradí přípravné zápasy před světovým pohárem za účasti hokejistů z NHL. Česko by se mělo v rámci desetidenního kempu střetnout na domácím ledě se Švédskem a Finskem a odehrát zápas v Německu.

Po osmi letech obnovený Světový pohár hokejistů vedl k vynechání pardubického reprezentačního turnaje. Místo klasické akce za účasti čtyř špičkových evropských reprezentačních výběrů se bude konat přípravný kemp na prestižní turnaj za účasti nejlepších hráčů světa.

V rámci desetidenního soustředění se český výběr podle plánovaného harmonogramu střetne 23. srpna s Finskem, o dva dny později sehraje zápas v Německu a 27. srpna jej čekají doma Švédové.

Program může ohrozit jen nečekaný zádrhel při podpisu smlouvy s vedením NHL a s hráčskou asociací NHLPA nebo případné neshody s firmou Sazka, v jejíž hale v Praze by reprezentace měla odehrát všechna domácí utkání.

A nepůjde o ledajaké zápasy. Jágr, Hejduk, Čechmánek, Čajánek nebo Reichel na jedné straně, Sundin, Forsberg a Lidström, případně Selänne a Koivu na druhé. Už v přípravě by měli nastoupit nejlepší profesionálové z NHL.

Samotný Světový pohár začíná 30. srpna zápasem Česka proti Finsku v Helsinkách, doma bude národní tým hrát jediný zápas v základní skupině, přivítá Německo. Pak bude hrát čtvrtfinále a pokud postoupí, přesune se na závěrečnou část turnaje v Severní Americe. Tam bude akce sledovaná s několikanásobně vyšším zájmem, než mistrovství světa.

Samotný seriál Euro Hockey Tour bude mít při absenci Poháru České pojišťovny jen tři turnaje: Karjala Cup ve Finsku, ruský Baltica Cup a Švédské hry. "Výsledky srpnových zápasů se do Tour započítávat nebudou," uvedl sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Protože se svaz rozžehnal s firmou Teleaxis, domácí utkání by měla zajišťovat dceřinná společnost Pro Hockey, která se stane vlastníkem marketingových práv  - více o sporu svazu s Teleaxisem čtěte ZDE.

Sezona 2005/2006 by se už měla hrát klasickým způsobem a turnaj Česká pojišťovna Cup by se znovu měl konat v Pardubicích. "O změně systému Euro Hockey Tour zatím nevedeme se zástupci ostatních zúčastněných zemí žádné diskuze," uvedl Urban.

"Pro sponzory je pořád atraktivnější turnajová forma," naznačil, proč byl námět na změnu, podle nějž by se mohlo hrát systémem dvojzápasů, aby stoupl počet utkání odehraných na domácím ledě, zatím odložen.

Program reprezentace na začátku sezony 2004: 
pondělí 23. 8. Česko - Finsko, přípravný zápas v Praze
středa 25. 8. Německo - Česko, přípravný zápas v Kolíně nad Rýnem
pátek 27.8. Česko - Švédsko, přípravný zápas v Praze
pondělí 30. 8. Finsko - Česko, utkání Světového poháru v Helsinkách
středa 1.9. Švédsko - Česko, utkání Světového poháru ve Stockholmu
pátek 3.9. Česko - Německo, utkání Světového poháru v Praze
pondělí 6.9. nebo úterý 7.9. čtvrtfinále světového poháru (datum a místo podle umístění v zákl. skupině, pokud Česko skončí 1. nebo 2., bude se hrát v Praze)
10. - 14.9. semifinále a finále Světového poháru (v USA nebo v Kanadě, pokud Česko postoupí ze čtvrtfinále)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze