Na vyrovnání bylo dost času, litoval Jan Starý po prohře Pardubic

Jan Starý (vpravo) se raduje ze vstřeleného gólu - archivní foto | foto: Radek Kalhous, MAFRA

26 2013
Po mnoha měsících "půstu" vstřelil útočník Pardubic Jan Starý v úterý proti Zlínu konečně gól. Ale vzhledem k porážce svého mužstva 1:2 měl sedmadvacetiletý křídelník z tohohle úspěchu jenom rezervovanou radost. "Bohužel to nic neřešilo," poznamenal Starý.

Co byste řekl k průběhu posledního zápasu?
Zlín má dobře propracovanou obranu, s nimi je těžké hrát nějaký super hokej. Kvalitní soupeř, bylo to docela vyrovnané.

Přestál i váš úvodní nápor.
My se snažíme takhle doma začít každý zápas, aby soupeři věděli, že sem nepřijeli vyhrát. Tentokrát se to však moc nedařilo. Oni hrají tak, že puky hned vymetají pryč z obranného pásma.

Po dvou třetinách platil nerozhodný stav 1:1. Tušili jste, že to utkání rozhodne ten, kdo dá příští branku?
S takovýmhle mužstvem určitě. Je to o jednom gólu, pak se musí bránit. Bohužel my ho dostali hned na začátku třetiny. Ale pak bylo ještě dost času. Je to škoda. Prostě byli o ten gól lepší.

Obránce Marek Ďaloga pak při jedné z obrovských šancí vašeho týmu už zvedal ruce nad hlavu...
Asi nezamířil ideálně na tu odkrytou stranu, ale někam mezi nohy. Vyjelo to zpoza tyčky. Jinak to bylo dobře sehrané. Tohle je někdy o štěstí, jestli to trefíte, když to máte po ruce, nebo ne.

Věřili jste si na vyrovnání v závěrečné powerplay?
To musíte vždycky. Hraje se šedesát minut a musí se bojovat do poslední chvíle. Ta šance tam byla, ale nedali jsme to.

Bylo těžké v závěru ovládat emoce po sporných výrocích sudích? Dva vaši spoluhráči (Cetkovský a Sýkora) vyfasovali osobní tresty...
Kluci je neudrželi, něco asi rozhodčím řekli. Emoce jsou v každém zápase, zvlášť když se prohrává o gól a chcete to zvrátit na svoji stranu.

Venera: S obranou Zlína jsme měli problémy po celý zápas

S prvním gólem v síti brankáře Martina Růžičky na ledě ČEZ Areny přišla v úterý i první domácí porážka pardubických hokejistů v této sezoně. Po dvou jasných výhrách nad Litvínovem (5:0) a Kladnem (4:0) tentokrát "spali" pardubičtí střelci; díky křídelníku Janu Starému sice Východočeši v utkání se Zlínem dvě a půl minuty vedli, ale nakonec se museli smířit s těsnou prohrou 1:2.

"Nedokázali jsme překonat perfektní zlínskou obranu, se kterou jsme měli po celý zápas docela problémy," připustil po utkání trenér domácích Zdeněk Venera. "Kvůli tomu se možná i zdálo, že zápasu chybělo tempo a větší počet šancí," řekl kouč.

Brankových příležitostí bylo vážně pomálu, a tak každá, která se vyskytla, nabírala na důležitosti. Nicméně tempo zápas rozhodně měl. Hlavně v prvních dvou periodách se dlouhé úseky odehrály bez přerušení, pouze se drolily útoky obou týmů na pozorných defenzivních šicích soupeře. A hráči se často přetlačovali u mantinelů, což byla zřejmá taktika Zlína.

"Připravovali jsme se na to, že zápas bude hodně o soubojích. V některých fázích jsme Pardubicím byli víc než vyrovnaným soupeřem. Výsledek výrazně ovlivnil náš druhý gól na začátku třetí třetiny," uvedl zlínský asistent Juraj Jurík.

"Bohužel jsme tu chybu udělali první my. Pak jsme se sice snažili o vyrovnání, ale nevyšlo to," posteskl si trenér Venera.

Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík