Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Inzerát pro fandy: Hledáme floridského Jágra! Zn.: Paruku s sebou

To jsou oni. Blázniví fanoušci Jaromíra Jágra v dresech a parukách z dob, kdy nosil dlouhé vlasy | foto: Reuters

2 2015
Mají bostonského, pittsburského či washingtonského „Jágra“, ale jeden ve věrné partě fanoušků hokejové legendy nyní chybí. Po přestupu Jaromíra Jágra na Floridu schází v jeho svérázné družině příznivců dvojník v barvách Panthers, což se vedení klubu rozhodlo řešit. Vypsalo inzerát na pozici nového člena Travelling Jagrs.

Nováček však nemá cestovat se zbylými členy party po stadionech, naopak má být přítomen na domácích zápasech Floridy.

Jaké jsou požadavky pro uchazeče? Seriózní i nevážné. Tak třeba: Oddané fandovství klubu Florida Panthers. Vynikající znalost Jágrovy kariéry. Schopnost hlasitě povzbuzovat a křičet povzbudivé komentáře na Jágrovu adresu.

Ale i: absence jakékoliv znalosti společensky přijatelných účesů. Bonus za ovládání češtiny. Ochota nechat se často, hodně často fotit s dalšími členy Travelling Jagrs a jinými fanoušky.

Na co se naopak vyvolený kandidát může těšit? Dostane Jágrův floridský dres, lístek na sobotní zápas s Tampou a možnost vyfotit se s Dougem Cifu, spolumajitelem klubu.

A nezbytná podmínka na závěr: Paruku si přineste vlastní!

Pokud jsou totiž Kanaďané z Travelling Jagrs něčím nepřehlédnutelní, jsou to právě jejich husté paruky, které imitují účes, s nímž Jágr v NHL začínal. A samozřejmě rozličné dresy, které reprezentují kluby, jimiž třiačtyřicetiletý útočník během kariéry prošel.

„Začalo to před čtyřmi lety, když se Jágr vrátil z Ruska zpátky do NHL. Byl to můj oblíbenec od dětství, a tak jsme si ještě s dvěma kamarády vzali dresy Rangers, Flyers a Penguins s 68 na zádech, sehnali paruky s jeho neodmyslitelným účesem a vyrazili na hokej,“ řekl Chris Richter, jeden z Jágrových „dvojníků“.

Parta příznivců občas sama přijme nové členy, nejprve však musí absolvovat výběrové řízení. Vyvolení nováčci jsou pak při vstupu do skupiny odměněni právě novým „vylepšením“ jejich účesu.

„Vybíráme vždycky poctivě. Nový člen může být odkudkoli, ale musí vyznávat stejnou víru jako my,“ zdůrazňuje fanoušek Terry Alkema.

A ta zní jak? „Nepodporujeme Boston ani Philadelphii. Podporujeme Jágra. V Jágra věříme,“ shrnul fanoušek Tyler.

Věříte také? Tento pohovor zvládnete i bez životopisu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze