Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pátá rána do sestavy: neletí Čaloun

13 1999
P r a h a - Nejjasnější hvězda finské hokejové ligy vypadla na poslední chvíli ze sestavy české reprezentace pro moskevský turnaj Baltica Cup. Nejproduktivnějšího hráče Jana Čalouna nesnesitelně bolí naražené rameno. Zručného útočníka nahradí budějovický Václav Král, jenž se má k týmu připojit dnes.

"V lize jsem po krosčeku spadl na mantinel," vyprávěl Čaloun včera na srazu v Praze. "Nemohl jsem vést puk, trénoval jsem jen bez něj. Mám asi natažené vazy. Uvidíme, co řekne doktor." Už dlouho před stanovenou sedmnáctou hodinou postával útočník na chodbách Paegas Areny a čekal na prohlídku a konečný verdikt lékaře Zdeňka Ziegelbauera, který napínavou situaci rozhodl: Čaloun potřebuje deset až čtrnáct dní klidu. Odlet do Ruska nepřichází v úvahu.

Už předem se omluvili forvardi Vůjtek ze Sparty a Procházka s Dopitou ze Vsetína. Se zraněním kolenních vazů zůstává doma bek Martínek z Českých Budějovic. V náležité pohodě se nenachází ani gólman Roman Čechmánek ze Vsetína, jenž šest týdnů marodil se zlomeným ukazováčkem na ruce. "Už je to v pořádku, ale pochybuju, jestli jsem ve správné formě pro nároďák," tvrdil brankář. "Nominace přišla příliš brzo. Ve Vsetíně jsme teď trénovali v šesti, hráli jen bago a nebylo to nic moc. Možná měli vzít místo mě někoho jiného."

V hale se hokejisté shromažďovali přes hodinu. Mazák Ujčík v zimní čepici naražené hluboko do čela zodpovědně provázel a staral se o mladíka Pletku, spoluhráče z Třince. Potloukali se spolu kolem stadionu, bavili se a smáli, zatímco kapitán Reichel jen zasmušile prošel přímo do šatny. Plzeňáci Kořínek se Špaňhelem tradičně sváděli zpoždění na dopravní zácpu, přesto ze západních Čech stihli dorazit o třicet minut dřív než druhý brankář Salfický.

Obránce Kučera si stěžoval na nabitý program v Moskvě, kde kolektiv čekají čtyři střetnutí v pěti dnech. "Je to zbytečně nacpané," řekl. Ve čtvrtek nastoupí Česko ve 13.00 proti Švédsku, v pátek ve stejný čas hraje s Finy. Po sobotním volnu vyzvou reprezentanti ve 14.30 Rusko a v pondělí v 13.00 Kanadu. Ze všech utkání vysílá přímý přenos Česká televize.

Kouč Hlinka s asistenty Augustou a Martincem se zavřeli v kabince a za chvíli na arch papíru sepsali černým fixem sestavu. Mužstvo se tedy včera mezi Čechmánkem a Salfickým po ledě prohánělo v následujících pětkách: Vykoukal, Kučera, Hlinka, Reichel, Výborný Sýkora, Srdínko, Ujčík, Patera, Moravec - Štěpánek, Zábranský, Pletka, Šimíček, Vlasák - Píša, Benýšek, Špaňhel, Kořínek, Čajánek.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze