Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Patera je v pořádku, tým nastoupí v plné síle

10 2001
H a n n o v e r - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - V plné síle se hokejoví reprezentanti vrhnou do čtvrtfinálového souboje se Slovenskem. Na dopoledním rozbruslení před prestižním duelem naskočil na led i útočník Pavel Patera, jehož sužoval zánět zubu. "Už je to dobré. Nerv je pryč a nebolí to," oddychl si trojnásobný mistr světa. Žádné změny v sestavě tedy kouč Josef Augusta dělat nemusel, obhájci titulu nastoupí tradičně se třemi obrannými dvojicemi, čtyřmi útoky a Milanem Hniličkou. Na hodně časném dobrovolném tréninku se prohánělo patnáct hráčů, zbytek raději před duelem vyspával. Teď je čeká krátká porada, spánek a kolem druhé hodiny zpátky na stadion. Vše o zápase Česko - Slovensko

Ani nejdůležitější část turnaje se neobešla bez organizačních zmatků. Trenérům českého týmu pořadatelé vůbec nedodali videoznáznam utkání Slovensko - USA, který před obědem chtěli s hráči rozebrat. "No co nám zbývá. Musíme se tedy znovu podívat na náš zápas s Kanadou," přiznal asitent kouče Vladimír Martinec. Opět projedou pasáže hlavně z první třetiny, kdy se Kanaďané občas dostali do šancí. "Upozorníme na chyby v obraně. Právě těch se dnes musíme vyvarovat, hrát dobře dozadu," dodal Martinec.

I když hokejisty čeká zlomový zápas, nevypadali nervózně. Na ledě tradičně vtipkovali, potom se v teniskách a kraťasech na plochu vrhl i jeden z masérů a zkoušel propálit Hudáčka. Ze tří pokusů se trefil pouze jednou, a to ještě musel gólman nechat mezi betony snad metrovou mezeru. "Hráči jsou v pohodě. Ani nemusíme mírnit nějaké zvláštní nadšení, když se hraje zrovna proti Slovákům. Všichni jsou ohromně zkušení a uvědomují si důležitost utkání," říká Martinec.

Zatímco se borci trousili z ledu, halou kráčeli jejich dnešní soupeři. Zdeno Cíger sundal brýle z očí a jen lehce se ohlédl. To Peter Bartoš si na chvíli popovídal s masérem Pavlem Vlašicem, oba se znají z Budějovic. "Tak se vám to tady krátí, co?" ušklíbl se Miroslav Hlinka, když procházel kolem hloučku z české výpravy. Potom Slováci vyjeli na led, z českých hráčů si je prohlédl pouze Jaroslav Hlinka. Ostatní v klidu postávali u autobusu. "Nejdu se na ně podívat. Stačí to večer...," usmál se Patera. 

Podle čerstvých informací by se do slovenské branky měl postavil mladík Ján Lašák. Ačkoliv kouč Ján Filc nechtěl nic včera prozradit, samotnému Lašákovi už po úterním utkání s Američany oznámil, že bude chytat. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze