Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Eliáš se zastal trenéra Klášterce. Snad nebude dlouho bez práce, věří

Patrik Eliáš | foto: Zdeněk MatějovskýiDNES.cz

7 2014
Newark (Od zpravodaje iDNES.cz) - Nečekané podpory až z New Jersey se dostalo vyhozenému trenérovi hokejového Klášterce nad Ohří, jehož plamenný a místy vulgární projev natočený na video se přes sociální sítě dostal do médií. Za kouče Michala Jägra se prostřednictvím iDNES.cz postavil respektovaný útočník Patrik Eliáš.

"Myslím, že ukázal jen to, že má starost, že ho hokej zajímá. Ten slovníček, ano... Ale každý se rozčílí a použije někdy taková slova," prohlásil Eliáš. "Ti kluci už jsou dospělí a na všechny argumenty, které měl, nemohl nikdo říct ani slovo. Když si mladí stěžují, že jsou unavení, nebo že trénink je stavěný pro áčko a ne pro ně, to je úsměvné. Ale i smutné, zejména když ten kouč kvůli tomu ztratí práci."

Vedení Klášterce se po videu z mítinku juniorů postavilo proti trenérovi, Jäger má ovšem po svém odchodu z klubu velkou podporu veřejnosti. I hokejových hvězd, které v Česku vyrůstaly. 

Eliáš o dnešních juniorech:

Doba je jiná. Já jsem si nedovolil mít takové řeči. Člověk byl rád, že dostával šanci jít trénovat s chlapama. Chápu, že oni hrají nižší ligu a už to není o tom, že mají vizi hrát extraligu, ale dělají to proto, že je to baví. A pokud je to baví, tak musí dodržovat nějaká pravidla.

Vidím to kolikrát v Praze na Hvězdě, kde přes léto trénuju. Většina juniorů tam chodí na tréninky, ale když věděli, že třeba v pondělí není před zápasem a že mají zrovna bruslařský, tak najednou jich tam bylo deset jedenáct, místo přes dvacet. A trenéři s tím nic nenadělají, protože jsou rádi, že jim vůbec někdo přijde.

"Bavili jsme se o tom s klukama (Jaromírem Jágrem a Markem Židlickým) a myslíme si, že zas tak dlouho bez práce nezůstane. Aspoň doufám," prohlásil Eliáš, který by měl být jednou z osobností české reprezentace na olympijském turnaji v Soči.

"Každý kouč jednou nebo párkrát za svou kariéru takhle vybouchne. A když člověk poslouchá ty argumenty, musí mu dát zapravdu."

Dlouholetá opora New Jersey Devils, velmi dobře cítí, že trenéři jako Jäger pracují v českých klubech především z lásky k hokeji. "On tím asi sotva vydělává na nový dům nebo nové auto. Je vidět, že má hokej rád a je do toho zapálený. Všichni jsme takové trenéry zažili a je to správné."

Eliáš přiznává, že i jeho video pobavilo. Jen ho mrzí, jaké měl incident následky. "Myslím, že o Klášterci nikdo nic moc nevěděl a teď to bude jeden z nejpopulárnějších týmů a trenérů u nás v Česku. Nejvíc se mi líbilo, jak byl rozčilený a pak si odkašlal a řekl: Promiňte. To bylo vynikající," pousmál se.

"Jenže je škoda, jak to nakonec celé dopadlo. Doplatili jsme na techniku. To aby snad udělali scannery před kabinami jako na letišti, aby tam nikdo nenatáčel. Ale opakuju: Já v té situaci nevidím nic negativního kromě slovníčku. A i ten se dá pochopit, není to nedělní škola a ti kluci už jsou dospělí."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze