Francouz za Čeljabinsk nechytal, Kazaň vyhrála i podruhé

Pavel Francouz v dresu Čeljabinsku | foto: Profimedia.cz

1 2018
Hokejisté Kazaně vyhráli i druhý duel finálové série Východní konference KHL s Čeljabinskem a po vítězství 4:3 vedou 2:0 na zápasy. V brance Traktoru tentokrát chyběl český gólman Pavel Francouz, tým Ak Bars nastoupil podruhé za sebou bez zraněného útočníka Jiřího Sekáče.

Francouz si při páteční porážce 1:2 v Kazani připsal 41 zákroků, přesto dostal příležitost jeho konkurent Vasilij Děmčenko. Ani on se v brance nenudil, domácí opět Čeljabinsk výrazně přestříleli 45:28.

Stejně jako v prvním duelu přitom Traktor skóroval první a v 6. minutě už vedl dokonce 2:0. Kazaň otočila skóre třemi góly během sedmi a půl minuty ve druhé části.

Hosté sice ještě v druhé části dokázali srovnat díky Alexeji Kručininovi, ale ve 46. minutě vstřelil vítěznou branku v přesilovce pět na tři Danis Zaripov.

Série na čtyři vítězství pokračuje v úterý v Čeljabinsku. Finále Západu se po dvou zápasech v Petrohradu přesouvá do ruské metropole, třetí utkání je na ledě CSKA Moskva za stavu 1:1 na programu v pondělí.

Kontinentální liga

Semifinále play off

Východní konference - 2. zápas:
Kazaň - Čeljabinsk 4:3, stav série 2:0.

Slovenská liga

Semifinále play off - 2. zápas

Zvolen - Trenčín 3:4 po sam. nájezdech (Obdržálek 1+0 - Dlouhý 2+0), stav série 1:1.

Mistrovství světa v hokeji 2018

MS hokejistů se v roce 2018 hraje od 4. do 20. května v dánských městech Kodani a Herningu. V turnaji se utká 16 týmů rozdělených do dvou skupin. Zlato bude obhajovat Švédsko, které loni porazilo Kanadu.

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.
Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Josef Jandač, Pavel Francouz, Radko Gudas, Martin Frk, Michal JordánRadek Faksa, Roman Červenka, Martin Nečas