Dotáhli jsme to daleko. A příští rok můžeme ještě dál, věří Francouz

V tomto souboji měl navrch litvínovský gólman Pavel Francouz. | foto: Karel Pešek, MAFRA

21 2013
Podle prognóz se teď měli chystat na baráž, místo toho ve středu dohráli čtvrtfinále s Plzní, které bylo ozdobou hokejové extraligy. Konec špatný, ale jinak všechno dobré! Ač poražení, odcházejí hokejisté Litvínova jako vítězové.

"Momentálně cítím velké zklamání, ale osobně jsem na tento tým hrdý. Na to, kam nás před sezonou pasovali, jsme to dotáhli daleko. A příští rok můžeme ještě dál!" řekl po vyřazení v rozhodujícím sedmém čtvrtfinále brankář Pavel Francouz, jeden z hrdinů velkolepé série a nově i reprezentant.

Jste pyšní, kam jste to dotáhli?
Můžeme být na sebe pyšní, o to je ale vlastně prohra horší. Kdybychom dostali 4:0 na zápasy, asi bychom se za sérií takhle neohlíželi. Jenže semifinále jsme měli na dosah ruky a Plzeň nám ho vytrhla. O to víc to teď mrzí.

Co si z této sezony odnášíte?
Tohle jsou obrovské zkušenosti. Pro mě to byla první pořádná sezona v extralize, jsem hrozně rád za prostor, který jsem dostal, a doufám, že to tak bude pokračovat.

Co rozhodlo vaši sérii s Plzní?
Nás mrzelo, že jsme to nerozhodli už doma v šestém zápase. Tady jsme už neměli co ztratit, bylo to padesát na padesát. To je vidět i na výsledku, že to nebylo nic jednoznačného. Bylo to vyrovnané až do konce. Velká škoda.

Přitom do třetí třetiny jste vstupovali s jednobrankovým vedením. Co se pak stalo?
Nevím, nechci se moc vymlouvat, ale tam se jim puk šťastně odrazil hned v první minutě do prázdné. A ten čtvrtý gól, když střílel Slovák, tak se puk šťastně odrazil od Johnsonovy brusle.

Jako na potvoru se v posledních dvou zápasech prosadili plzeňští matadoři Straka s Vlasákem, do téhle doby neviditelní.
Určitě by bylo lepší, kdyby góly nedávali. Ale my jsme si trošku zahrávali s těmi oslabeními. Plzeň z toho vytěžila maximum.

Co jste si mezi druhou a třetí třetinou říkali, když jste vedli?
Chtěli jsme držet vedení co nejdéle. Ale oni srovnali ze šťastné akce a pak už to bylo vabank. Byla škoda, že jsme hráli v závěru pořád v oslabení. Nebyla ani možnost dostat se do nějakého tlaku. To zamrzí hodně.