Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová tragédie. Ve 24 letech zemřel nadějný rozhodčí Lainka

Hokejový rozhodčí Pavel Lainka | foto: YouTube

12 2016
Český hokej zasáhla smutná událost ,v sobotu po dvoutýdenním boji o život zemřel čtyřiadvacetiletý rozhodčí Pavel Lainka. Nadějný sudí se zranil při řízení zápasu a po dvoutýdenním boji na nemocničním lůžku následkům nešťastné situace podlehl.

Podle informací tn.cz k osudnému incidentu došlo 25. srpna. Během přípravného utkání mladších dorostenců mezi Warriorem Brno a Mladými Draky Šumperk zasáhl Lainku puk do spánkové kosti. Ačkoliv měl přilbu, kotouč jej trefil tak smolně, že mu způsobil smrtelné zranění.

„Po vážném zranění nás opustil kamarád a kolega Pavel Lainka. Upřímnou soustrast rodině. Odpočívej v pokoji,“ napsal na svém twitteru mladý rozhodčí Robert Novotný.

Podle vyjádření Českého svazu ledního hokeje byl Lainka perspektivní sudí s nejvyššími ambicemi. Svým řemeslem se zabýval i na akademické úrovni, loni obhájil na Masarykově univerzitě v Brně bakalářskou práci, v níž se zabýval „zjišťováním úrovně vybraných kognitivních schopností rozhodčího ledního hokeje s ohledem na délku praxe“.

Lainka hokejem žil, ještě před dvěma lety se mu věnoval jako aktivní hráč. Poté co prošel brněnskými mládežnickými kluby, nastupoval za tamní Warriors, naposledy pak drobný útočník hájil barvy Náměště nad Oslavou. Při extraligových zápasech Komety pomáhal jako statistik.

Lainkova památka bude uctěna při nejbližších extraligových a prvoligových zápasech minutou ticha.Najdete na iDNES.czmobilní verze