Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na in-line bruslích sbírá světové triumfy, živí ho však hokej v Anglii

Pavel Strýček | foto: wikimedia.org

26 2014
Po každém konci hokejové sezony vymění brusle. Ostré nože nahradí kolečka a Pavel Strýček v létě sbírá jednu medaili za druhou. Přesto se netouží stát profesionálním in-line hokejistou a i letos válí v hokejově exotické destinaci – Velké Británii. V dresu bracknellských Včel letos nechyběl ani v jednom z 38 zápasů.

Bracknell se tak i díky výkonům českého legionáře drží na osmém místě v desetičlenné anglické tabulce. Větší slávu však Strýček sklízí v letních měsících jako in-line hokejista. Považte sami jeho loňskou bilanci: červen – mistr republiky, červenec – mistr světa, srpen – bronz ze Světových her.

Pro jiné mimořádný úspěch, pro Pavla Strýčka, bývalého hráče Techniky Brno, běžná rutina. "Dá se říct, že to byla jedna z povedených sezon. Doma mám malou vitrínku a medaile už nemám skoro kam dávat," usmívá se Strýček.

Živit se jako in-line hokejista? Kdepak, je to jen doplněk

Zatímco v in-line hokeji patří mezi světovou špičku, fanoušci tradiční lední verze mohli nejčastěji jednatřicetiletého hráče vidět na druholigových kluzištích. O transformaci na inlinového profíka ale neuvažuje. "Navrhuje mi to každý a mám i nabídky ze zahraničí. In-line ale beru jako letní záležitost, zábavu a možnost, jak se dobře připravit na hokejovou sezonu," vysvětluje.

Mezi in-line hokejisty není zvláštním úkazem. Podobně kloubí sporty i jeho spoluhráči. "Jen asi čtyři kluci hrají profesionálně v cizině," podotýká muž, který letos bude obhajovat domácí titul v dresu brněnských Mission Rollers. "V in-line hokeji máte víc místa, nehraje se tak do těla. Je to víc o technice a bruslení," hodnotí Strýček sport, který si s oblibou v létě zahraje i kapitán hokejového výběru pro olympiádu Tomáš Plekanec.

Do zámoří se díky in-line hokeji v červenci vydal i odchovanec brněnského hokeje. Světový šampionát se konal v americkém Anaheimu a český výběr na turnaji dominoval. " Kromě turnaje jsme se podívali na další různá místa, jako je Hollywood, Las Vegas nebo pláž Malibu. Byla to vlastně i taková dovolená," přiznává trojnásobný světový šampion.

Po skončení šampionátu národní tým zamířil do Kolumbie, kde si zahrál na olympiádě neolympijských sportů. A zatímco se někteří spoluhráči museli vrátit do Česka kvůli hokejovým povinnostem, Strýček si mohl vychutnat "olympijskou" atmosféru a k tomu si domů ze Světových her přivezl bronz.

Kromě hokeje i kancelářská práce

Po návratu domů a krátké dovolené však opět svádí souboje na britských kluzištích, kde působí od konce roku 2012. "Nevím, jak to mají ostatní, ale pro mě bylo finančně výhodnější hrát v Anglii," sděluje obránce a porovnává kvalitu anglické soutěže. "Týmy jsou na podobné úrovni jako přední celky v naší druhé lize."
Kromě hokeje si Strýček v Anglii přivydělává i jinak. "Trénujeme třikrát čtyřikrát týdně. Klub nám nabízí i nějaké příležitostné práce. Většinou nás někam posadí a řeknou co dělat," říká český vyslanec v nejvyšší anglické soutěži, který na pořádný hokejový úspěch stále čeká. "Vždyť už mám víc medailí z in-linu než z hokeje."

Autor:


Témata: Anglie, in-line hokej

Najdete na iDNES.czmobilní verze