Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Beru kapesné, ale pro peníze tu nejsem, napsal Zacha čtenářům ze zámoří

Jako šestnáctiletý hrál Pavel Zacha extraligu za Liberec (na snímku v dresu severočeského klubu), teď zkouší zaujmout skauty klubů v NHL. Nyní hájí barvy týmu Sarnia Sting v juniorské OHL. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

22 2014
První otázky padaly už od rána. Opravdu bylo nejlepší odjet do zámoří? "Teď si myslím, že jsem udělal dobře. Až časem se ukáže, jaká volba to opravdu byla," reagoval Pavel Zacha, velký talent českého hokeje. Od léta působí v týmu Sarnia Sting v juniorské OHL. Z Kanady teď odpovídal čtenářům iDNES.cz v on-line rozhovoru.

Co jim sedmnáctiletý Zacha ještě prozradil?

O odchodu z Liberce do zámoří:
Je těžké hodnotit to chvíli po začátku sezony. Teď si myslím, že jsem udělal dobře. Až časem se ukáže, jaká volba to opravdu byla.

O zámořském způsobu hokeje:
Je to úplně jiná hra. Hráč se musí hodně přizpůsobit menšímu kluzišti a tempu hry. Máte na všechno míň času. Hráči jdou přímo do brány, je to jiný styl než v Evropě.

On-line rozhovor s Pavlem Zachou

O draftu:
Můj sen byl vždycky být draftovaný v Top 10. Strašně rád bych se udržel takhle vysoko.

Fotogalerie

Pavel Zacha

O mistrovství světa v Praze:
Na mistrovství světa v Praze jsem ani nepomyslel. Víc splnitelné je pro mě MS dvacítek v prosinci. To je pro mě reprezentační cíl v téhle sezoně.

O financích v porovnání s českou ligou:
To se nedá srovnávat. V lize jsem byl profesionál. Tady dostáváme jen kapesné. Ale kvůli penězům v Kanadě nejsem.

O vlastních přednostech a nedostatcích:
Mezi moje přednosti patří fyzická připravenost a vidění hry. Snažím se tvořit hru a snad ani střelu nemám špatnou. Zlepšit bych mohl buly a musím se tlačit víc do branky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze