Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pavelec otevře v Hradišti opravený stadion. Pak tam povede letní školu

Ondřej Pavelec | foto: Kateřina ŠulováČTK

22 2013
Český Liberec, finské Lahti, kanadský Winnipeg a pak ještě světový šampionát ve švédském Stockholmu. Sezonu plnou cestování má za sebou vinou výluky v NHL hokejový brankář Ondřej Pavelec. Za pár dní k jeho působištím přibude i Uherské Hradiště.

Nejprve se v sobotu 29. června zapojí do Čtvrté slovácké benefice, kdy české a slovenské hokejové osobnosti slavnostně otevřou zrekonstruovaný zimní stadion. Na něm pak Pavelec povede první ročník své hokejové školy.

Co od exhibičního utkání čekáte?
Bude to poprvé, co dám teď v létě na sebe výstroj a postavím se do brány. K benefici mě přivedl Karel Rachůnek, který mě pozval už na tu první v roce 2009, a od té doby jsem nevynechal ani jednu. Letos se zdá, že to bude ve velkém stylu a už teď si myslím, že to bude super. Je dobře, že se taková akce koná a moc se na ni těším.

Loni jste hráli na zaplněném staroměstském Širůchu fotbalový zápas proti Slavoji Houslice. Myslíte si, že se to ještě dá překonat?
Neříkám, že tento ročník bude lepší, ale bude zase jiný. Budeme hrát hokej se Slováky a ti se na to hodně chystají. Je skvělé, že si udělají čas a přijedou. Jak znám program a sestavy, tak se diváci mají na co těšit.

Fotogalerie

Letos jste asi moc času neměli, ale vzpomněli jste tuto benefici za mořem s některým Slovákem?
Už loni tady byl Andrej Sekera s Marcelem Hossou, a když jsme se potkali za mořem se Sekym na ledě, tak jsme si oba řekli, jak se do Hradiště těšíme. Kluci ze Slovenska byli z loňska hodně mile překvapení, a i proto se sem chystají skutečně v reprezentativním složení. Sice nemůžu mluvit za ostatní, ale já mám prostě tohle datum v hlavě zablokované pro Hradiště.

Nebude zápas vzhledem k mimořádně silnému obsazení vyhrocený? Nepůjde v něm o prestiž?
To je otázka. Já si ale myslím, že půjde vyloženě o exhibici. Všichni pojedeme do Hradiště s tím, že chceme pobavit lidi, zavzpomínat na kluky, kteří zahynuli v Jaroslavli, a hlavně pomoci potřebným. Do večerní dražby každý z kluků něco dá, tak doufám, že se překoná částka, která se vybrala minulý rok.

To se ale dražba zastavila na třech milionech.
Loni to bylo naprosto fantastické a nikdo to nečekal. Samozřejmě čím víc, tím líp a jde to vždy na super věc. Vezměte si jenom auto, které dostali lidé na Velehradě. Uvidíme letos. Bude tady víc kluků, tak proč by se nemohla vybrat větší částka. Výborná bude ale každá koruna.

V týdnu po Slovácké benefici pak v Hradišti povedete vlastní hokejovou školu. Jak vás to napadlo?
O hokejové škole jsem přemýšlel delší dobu. Jenom jsem nevěděl, že se do ní pustím tak brzo. Několik jsem jich absolvoval, když jsem s hokejem začínal, a pár jsem jich navštívil jako host i nyní. Neříkám, že to jinde dělají špatně nebo že mám patent na rozum. Na druhou stranu ale mám jasnou představu, co bych chtěl malým hokejistům ukázat a jak je i něco naučit. Myšlenka hokejových, ale i fotbalových škol o prázdninách je výborný nápad. Proč to nezkusit? Děláme první ročník a uvidíme, jak dopadne.

Co pro mladé hokejisty chystáte?
Ne že bych byl neustále jen ve výstroji, to bych nedal, ale na ledě s nimi chci být od první do poslední minuty. Ta škola ale nebude jenom o mně. Máme tým kvalitních trenérů jak pro hokej, tak třeba pro suchou přípravu. Animační tým, ve kterém máme zdravotníky a pedagogy, bude zase vytvářet potřebné zázemí všem účastníkům.

Proč škola nebude jen gólmanská?
To by ani nešlo, i gólmani potřebují střelce. Navíc školu dělám s dalšími kamarády, třeba obránce bude mít na starosti Radim Bičánek a útočníky Láďa Kohn. Navíc jsem domluvený s řadou kluků, že za námi do Hradiště přijedou nebo zůstanou po benefici.Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík

Najdete na iDNES.czmobilní verze