Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pazourek se dočkal, porazil i Kadaň

Hradec Králové - Benátky | foto: Jan Strouhal, MAFRA

31 2008
Poslední bílé místo v trenérově bilanci zmizelo. Pavel Pazourek, kouč prvoligových hokejistů Hradce Králové, ho mohl vybarvit po téměř roce a půl svého působení u týmu. Nečinil tak po zápase s některými z věhlasných klubů v soutěži, ale po zápase s Kadaní.

Hradec tento nenápadný severočeský tým v minulé sezoně ani jednou neporazil. Ve čtyřech zápasech získal jen jediný bod za remízu, na druhé straně ve dvou duelech mu nevstřelil ani gól.

Stejně Hradečtí dopadli i v prvním utkání letošní sezony - Kadaň je na svém ledě porazila 3:0.

Ve středu večer Hradec nepříznivou bilanci utnul - a po pěti porážkách konečně vyhrál. Poprvé od února minulého roku.

"Vím, že až do loňska vzájemná bilance obou týmů nebyla nijak vyhraněná, ale nám to s nimi loni moc nesedlo," připouští kouč, který bude mít podobnou šanci i v dalším zápase.

Rovněž Ústí nad Labem s Hradcem ještě neporazil, ale tady bude mít teprve druhou příležitost. Ústí totiž v minulé sezoně hrálo extraligu.

Pět porážek a třikrát bez vstřelené branky, to není obvyklá bilance.
Oni vždycky dobře bránili, což platí stále, a pak také přišly zvláštnosti. Třeba loni u nich jsme v jednom utkání nedali gól ve chvíli, kdy tam nastoupil nový trenér, byl to náš první zápas po Novém roce, byli jsme takoví měkoučcí, oni dobře bránili a my jsme se i přes převahu neprosadili. Je pravda, že naše bilance byla odvislá i od toho, že první zápasy ještě šla, ale pak naše výkony byly horší a horší. Ale spíše než bilance vzájemných zápasů jsem si nyní všímal výsledků Kadaně z poslední doby.

Byly vynikající...
Přesně tak. Vyhráli po sobě pět zápasů na hřištích soupeřů. Porazili Kometu, vyhráli v Chrudimi, to jsou velké výsledky. Proto jsme to určitě probírali víc než loňské výsledky.

Gól jste Kadani nedali ani v září.
Co jste hráčům nyní radil, aby se jim to podařilo zlomit? Chtěli jsme opravdu rychle rozhodnout a nedopadnout jako v minulých zápasech. Proto jsme do zápasu šli se třemi pětkami, chtěli jsme chytit nástup.

Povedlo se, vedli jste 2:0, ale soupeř brzy vyrovnal. Proč?
Asi nás to trochu ukolébalo, přestali jsme hrát důsledně a Kadaň začala ukazovat, že to venku opravdu umí.

Po první třetině jste ale nakonec 3:2 vedli, což byl dost divoký výsledek. S čím jste po přestávce posílal svůj tým na led?
Znovu útočit a dávat góly, nebo se spíše zaměřit na obranu? Už jsme nechtěli hrát tak otevřeně, hlavně jsme nechtěli inkasovat.

Podařilo se vám to, gól jste opravdu nedostali, a i když jste už také žádný nedali, byla z toho cenná výhra.
Pro nás po smolné prohře v Benátkách 0:1 opravdu cenná. Protože když prohrajete, je nejlepší co nejdříve bodovat. A pro nás to platilo zvlášť, protože teď nás čeká velmi těžký soupeř. Jedeme do Ústí nad Labem, které je první a v poslední době hraje výborně.Najdete na iDNES.czmobilní verze