Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Peníze už pro mě nejsou všechno, říká Prospal

Václav Prospal | foto: Profimedia.cz

20 2008
Když ho během uplynulé sezony vyměnili do Philadephie Flyers, stýskal si, protože byl dlouhé týdny bez rodiny. Teď si ho Tampa Bay stáhla zpátky a hokejový útočník Václav Prospal čeká, až dostane konkrétní nabídku. Má však jednu zásadní podmínku.
Doporučujeme Vstoupit do diskuse

"Chci mít ve smlouvě klauzuli, která mi zaručí, že mě klub zase nevymění bez mého vědomí," říká dvaatřicetiletý centr.

Pokud mu Tampa vyjde vstříc, ukáže tím, že pro ni Prospal hodně znamená. Podobný dodatek totiž ve smlouvě moc hráčů nemá. A pokud ano, jde většinou o hlavní hvězdy týmu.

Václave, varianta, že zůstanete ve Philadephii, nepřicházela v úvahu?
Manažer mi na konci sezony řekl, že mi nemůže nic zaručit, protože chce podepsat mladé hráče.

Prospal přijímá gratulace ke góluPodle amerického tisku manažer Paul Holmgren prohlásil, že jste neměl příliš velký zájem ve Philadephii hrát.
Tak to vyloženě nebylo. Ale je pravda, že jsem cítil, že jsem byl v klubu na výpomoc za zraněného Gagneho. A s manažerem jsem se rozloučil s tím, že není jasné, co se bude dít dál.

Když jsem s vámi mluvil během play-off v Montrealu, stěžoval jste si, že vám chybí rodina. I proto byste raději hrál v Tampě, že?
Rodina je pro mě strašně důležitá a to se nikdy nezmění. Když se teď budeme rozhodovat, kde budu hrát, budu se radit především se svou manželkou Monikou. Nezáleží jenom na mně, jsme čtyři! Peníze nejsou všechno.

Už máte představu, co byste chtěl?
Představu mám.

Předpokládám, že chcete zůstat v Tampě, že?
Samozřejmě. Ale nejprve musím dostat nějakou nabídku.

Ještě žádnou nemáte?
Tampa si na mě zatím vzala jednací práva a já jsem za to rád. Věřím, že mi do prvního července nějakou nabídku předloží.

Montreal - Tampa; ProspalA pokud ne?
Potom můžu jednat s kýmkoli.

Registrujete zájem dalších týmů?
Registruju, neregistruju... Tady jde o to, že nabídka může přijít až někdy okolo prvního července. Teď se nejedná, v tuhle chvíli se všichni soustředí na draft.

Uplynulá sezona se vám povedla náramně a můžete žádat výrazné navýšení platu...
Určitě to je ocenění, ale já teď nebudu říkat, jaká je moje finanční představa. Jsou i jiné hodnoty. Je jasné, že to bude asi moje poslední smlouva v NHL, a proto budeme s rodinou brát v potaz, aby se nám v novém působišti líbilo.

Co vás kromě prostředí v Tampě drží?
To, že se tam vždycky hrál ofenzivní hokej. Navíc je tam Vinny Lecavalier a Martin St. Louis, s kterýma se nám v jedné formaci mimořádně dařilo. Je to prostě náš domov mimo domov. Teď to chce čas, já se tam sám nabízet nepůjdu. Když mě ale získali zpátky z Philadephie za nějaké kolo v draftu, asi o mě zájem mají. Uvidíme, jak je velký.

Václav Prospal a Pavel KubinaV NHL už toho máte dost za sebou, ale přesto: jste nervózní, jestli to s Tampou vyjde?
Sezona se mi povedla, nebudu říkat, že ne. Minulé léto jsem tomu podřídil hodně, dával jsem si záležet i během sezony. Děkovat můžu také rodině, protože mám doma perfektní zázemí. Mám určitou představu a myslím, že výkony v uplynulé sezoně mi dopomůžou k tomu, abych dobrou smlouvu někde získal. Rozhodně ale nepůjdu jenom tam, kde mi dají nejvíc.

Už jste se bavil se svým agentem?
Samozřejmě. On určitě ví o hodně víc než já.

Jak to?
Naznačil jsem mu, že dokud nebude nějaká konkrétní nabídka na stole, nemusíme se bavit.

Láká vás, že byste si s Tampou mohl v říjnu zahrát v Praze?
To je daleko, to zatím neřeším. Ještě nemám smlouvu, těžko se zabývat něčím, co nemusí být.Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze