Pešat vyzrál na pardubické střelce

24 2001
P a r d u b i c e - Vydařená střela Tomajka od modré už v páté minutě rozhodla o výsledku předehrávky 49. kola hokejové extraligy. Domácí tým se snažil, ale nedokázal si vytvořit tlak a vyložené šance. "Střílíme často, ale většinou z dálky, před gólmana se nedostáváme a nedaří se nám využívat ani přesilovky," litoval trenér poraženého týmu Paleček. Vsetín se mohl opřít o výborného Pešata v brance. Výborný vsetínský náhradník vychytal sedmou nulu v kariéře. "Kluci mi hodně pomáhali tím, že nenechali pardubické hráče dorážet vyražené střely," konstatoval pětatřicetiletý gólman s tím, že zápas odchytal v klidu.

Oba celky nastoupily v nekompletních sestavách, domácím chyběli gólman Svoboda, Píša a Novotný, hosté zase postrádali Dopitu a brankáře Kameše. Pardubičtí začali aktivněji, ale v 5. minutě inkasovali lacinou branku od Tomajka, na jehož střelu zareagoval gólman Barta pozdě. Gól vyvedl domácí celek z rytmu a hra se mu přestala dařit. Hosté stačili pozorně bránit a do útoku se pouštěli jen zřídka. Jenže pardubičtí střelci měli hodně nepřesnou mušku a Procházka s Blažkem neuspěli ani v bezprostřední blízkosti Pešata.

Ve druhé třetině se hrál nadále nevýrazný hokej a protože se ani jedno z mužstev nedostalo do vážnější gólové šance, skóre se neměnilo. Podobná byla i závěrečná třetina, ve které na bezkrevný výkon domácích, jejichž optická převaha nevdla k ničemu, reagovali diváci pískotem.

Branka a přihrávka: 5. Tomajko (Pardavý). Rozhodčí: Haber - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 2:5. Bez využití: Diváci: 4275. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0.

Pardubice: Barta - Mudroch, Pácal, Malinský, Jančařík, Duben, Divíšek - P. Sýkora, Janecký, Mikeska - J. Kudrna, T. Blažek, Lubina - Tvrdík, Filip, S. Procházka.

Vsetín: Pešat - Tesařík, Zubíček, Jaškin, Srdínko, Nedoma, Štrbák - Pardavý, Krayzel, Tomajko - O. Veselý, Burger, Stantien - Paroulek, Lipianský, Kucharczyk.