Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pešout zkusí naučit Chomutov mezinárodní hokej

16 2008
Severní Čechy - Kolo plné premiér. Náhlý odchod Vladimíra Kýhose z Chomutova roztočil v první lize spirálu trenérských změn. Dnes díky tomu debutují hned tři! Kýhos na střídačce hokejistů Komety Brno v zápase proti Ostravě. Kýhosův nástupce Martin Pešout na střídačce Chomutova v Hradci Králové.

A Pešoutův nástupce Milan Kašpárek na střídačce Kadaně v domácí partii proti Vrchlabí. Novinka kolem emotivní kauzy: sKýhosem nakonec šel do Brna rovněž jeho chomutovský asistent Vladimír Petrovka.

Chomutov zkraje roku zaostává za podzimními výkony, ale novic Pešout věří, že krize je jen krátkodobá. Představu o stylu má jasnou.

"Nabídka na dlouhodobější práci v Chomutově je lákavá. Já hledal jistotu, kde budu moct naučit hrát mužstvo mezinárodní hokej, který jsem za čtyři roky u mládežnických reprezentací nasál," svěřil se. "Brzy se tak začne hrát i v extralize. Hokej se ubírá k absolutní rychlosti, k absolutnímu útočnému pojetí. Švédové byli před deseti lety v háji, sedli si, promysleli to a místo defenzivy začali útočit. A kde jsou teď."

Paradoxní je, že Pešout načne chomutovskou štaci právě s Hradcem Králové. S ním si totiž odbyl premiéru i zkraje ledna, když převzal Kadaň. A porazil ho.

Kadaň po pouhých dvaceti dnech musela zase hledat trenéra. Už třetího. Mužstvo vedl Novák, pak Pešout, teď přišel od chomutovských juniorů Milan Kašpárek. "Naše spolupráce je dobrá, trenérská rošáda proběhla ke vší spokojenosti," tvrdí Pavel Rázl, majitel Kadaně.

Jeho klub, Klášterec a KLH Chomutov smluvně spolupracují v projektu nazvaném 3K. Kašpárek, který dříve působil v extraligovém Jindřichově Hradci či Karlových Varech, je podle něj kvalitní trenér. "Určitě pojedeme dál ve stejných kolejích. Bude u nás do konce sezony, pak se uvidí," nepředjímá Rázl. Asistentem zůstal Novák.

Během pár dnů třetí trenér, zvládne mužstvo tenhle šok? "Je to určitý zásah, ale my se s tím vyrovnáme," ubezpečil Rázl. "Aspoň se o nás díky téhle unikátní věci bude psát," pousmál se.

Mimochodem, nový kouč dnes debutuje i v Třebíči. Místo Horešovského nastoupil Pokorný, dosavadní sportovní manažer klubu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze