Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Musím víc střílet, zapřísahá se znojemský veterán Pucher

Peter Pucher v dresu Znojma v utkání proti Linci. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

11 2014
Jeho jméno by mohlo být synonymem pro stabilní výkonnost. Hokejový útočník Peter Pucher v posledních třech sezonách EBEL nasbíral 36, 35 a 36 kanadských bodů. „Kdyby to tak pokračovalo,“ usmívá se slovenský tahoun znojemských Orlů před pátečním startem nového ročníku.

„Myslím, že to nejsou špatná čísla. Ale mě tyhle statistiky až tak nezajímají, důležité je hrát takový hokej, aby byli všichni spokojeni. A hlavně se dostat výš než jen do play-off,“ dodává Pucher.

Jak se vám bude nastupovat se čtyřicítkou na krku?
Tohle moc nesleduju. Nijak extra jsem to neslavil a ani nevnímám, že už je mi čtyřicet. Někdo má zranění a ve třiceti se cítí opotřebovaný, někdo má štěstí, že hokej hraje déle. Vy v Česku byste o tom mohli vyprávět. Není to o věku, ale o tom, jak se člověk cítí. Pak je jedno, jestli je vám třicet nebo čtyřicet, hlavní je být prospěšný týmu.

S věkem ovšem odchází rychlost. Musel jste kvůli tomu měnit hru?
Já jsem nikdy nepatřil k žádným rychlíkům. Člověk musí trénovat, přidávat si a pracovat na tom, aby mladým stačil, ale já se snažím způsob hry neměnit. Kdyby mi trenér řekl, že musím hrát něco jiného, tak se samozřejmě přizpůsobím, ale zatím se snažím o svou hru.

Loni jste ale vyměnil typ hokejky, abyste zlepšil střelbu. Povedlo se?
To zjistíme v pátek. Já celkově musím víc střílet, protože se o mně ví, že se raději snažím akci ještě vyšperkovat přihrávkou, než abych zakončil. Radši kombinuju a někdy to přeháním, což mi vyčítají celou kariéru.

Trénujete teď víc než dřív?
Když cítím, že je potřeba potrénovat, tak si přidám. Ale člověk musí umět i odpočívat. Není to jen o tom něco dělat, ale také regenerovat, což je v tomto věku alfa a omega. Je potřeba to správně skloubit.

Jak se za víc než dvacet let vaší kariéry změnila vaše strava?
Člověk samozřejmě nemůže baštit co za mlada, to spalování je přece jen jiné. Já jsem asi před dvěma měsíci přešel na dělenou stravu, dodržuju ji skoro stoprocentně a dělá mi dobře. Měl jsem trošičku problémy se zažíváním, ale teď je mi fajn a budu v tom pokračovat. I váhu si držím přesně takovou, jakou trenér chce.

Co čekáte od týmu? Další účast ve čtvrtfinále by vám asi nestačila.
Určitě chceme jít dál. Třikrát jsme vypadli v prvním kole, teď už bychom to brali jako zklamání.

Tým posílili zkušený obránce Grof a útočníci Rosa s Tomasem. Jsou hodně cítit?
Samozřejmě, jsou to všechno výborní hráči a také dobří střelci. Očekávají se od nich góly a kvalitní hokej. A myslím, že jsou to přesně ti hráči, kteří to umí naplnit.

Sezonu začínáte v pátek a neděli doma. Je to výhoda?
Myslím, že je to dobře. Je tu vinobraní, bude tu hromada lidí a věřím, že si najdou cestu na zimák. Mohl by být plný dům a já věřím, že to zvládneme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze