Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Peterek končí v Rusku. Získají ho Vítkovice?

25 2004
Moskva - Po třech letech se Jan Peterek vrací z Ruska. Hokejový útočník ukončil působení v Jaroslavli a chce zakotvit v české extralize, kde hrál naposledy za Havířov. Zájem o něj mají zejména Vítkovice. "Kontaktovali jsme ho už během sezony," prozradil manažer František Černík. Sám hráč s rozhodnutím nespěchá.

Dvaatřicetiletý forvard patřil mezi české průkopníky v ruské superlize. Hned v prvních dvou sezonách získal s Lokomotivem titul. Teď se ovšem rozhodl vrátit se do Česka, zejména kvůli rodině.

"V Rusku máte stále nabitý program. Buď jsme hráli dvojzápas doma nebo dvojzápas venku, takže jsme byli pořád na cestách. A když ne, tak jsme byli na tréninkové bázi. Rodinný život trpí a já mám dva kluky, kteří už dorůstají, a už se mi prostě nechtělo
toto podstupovat. Chci žít klidněji," vysvětlil Peterek hlavní důvod svého návratu.

Na tříleté angažmá v Rusku bude Peterek vzpomínat rád a v dobrém. Zejména na dvě úvodní sezony zakončené titulem. "To byly roky jako v pohádce. Vše nám vycházelo a byla tam super parta. Něco podobného jsem ještě nikdy nezažil," tvrdil.

V letošní sezoně však již bylo vše jiné. Po odchodu trenéra Vladimíra Vůjtka do Kazaně se pohoda z týmu vytratila a výsledkem bylo sedmé místo v základní části a poté porážka v prvním kole play-off s Togliatti. "Někteří hráči začali hrát sami na sebe. Chtěli si budovat jméno a mysleli si, že jsou hvězdy. Kolektiv se rozpadl a také odešel pan Vůjtek," poukázal na význam českého trenéra při dosažených úspěších.

Jeho nástupce Vladimír Jurzinov mladší vydržel na střídačce Jaroslavle jen do října a pozvednout tým se nepodařilo ani jeho nástupci Júliu Šuplerovi.

Dres Lokomotivu společně s Peterkem v letošní sezoně oblékali i David Moravec a v závěru sezony Martin Hlavačka. Zda jej i oni budou následovat na cestě z Ruska, to není momentálně jisté. "Bavili jsme se o tom spolu. Oni chtějí v Rusku zůstat. Nevím ale, jestli v Jaroslavli," prozradil Peterek, který v ruské superlize odehrál celkem 170 soutěžních zápasů.

Kde bude hrát nyní, to zkušený útočník momentálně neví. "Už jsem sice několik nabídek dostal, ale vše jsem zatím odmítal a říkal, že to budu řešit až po sezoně. Chtěl jsem se soustředit na hokej, na play-off," podotkl bývalý hráč Vítkovic, Třince a
Havířova.

Je pravděpodobné, že i nyní zakotví na severu Moravy. Zájem o zkušeného forvarda mají Vítkovice, které s ním jednaly už během sezony. "Musíme se ale nejdřív domluvit s Třincem, který má hráčova práva pro extraligu," uvedl šéf ostravského klubu František Černík. Rozhodnout by se mohlo do začátku mistrovství světa.

"Je to možné," přiznal Peterek, který podle svých slov s rozhodnutím nespěchá. "Teď si dám volno a pak se uvidí," řekl klidně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze