Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lev byl hladovější a zaslouženě vyhrál, přiznal obránce Čáslava

Petr Čáslava v reprezentačním dresu | foto: Michal DoležalČTK

29 2013
Český hokejový reprezentant Petr Čáslava byl po pondělním zkratu na ledě pražského Lva hodně posmutnělý. Jeho Čerepovec doslova promrhal luxusní tříbrankový náskok po první třetině a utkání KHL nakonec prohrál 4:5 "Nehráli jsme, co jsme měli a od začátku si koledovali," shrnul vysoký obránce důvody prohry.

Vedli jste 3:0, Lev byl hodně dole, přesto jste zápas nakonec nezvládli. Čím to?
My jsme nehráli celý zápas vůbec nic. Sice jsme vedli 3:0, ale výsledek po první třetině neodpovídal tomu, co se dělo na hřišti. Oni líp bruslili. My jsme jen hloupě stáli a jako by čekali, co se s námi stane. Celkově jsme jim nechali volné střední pásmo a z toho pramenily jejich šance.

Jak moc mrzí, že jste ztratili tak dobře rozjeté utkání?
Mrzí to, hlavně protože jsme neudrželi tři nula, ale Lev dneska byl lepším mužstvem. Bohužel jsme si o ten obrat koledovali.
 
V tabulce máte však dostatečný náskok. Vyřazovací boje by vám utéct neměly, souhlasíte?
Kdybychom uhráli aspoň bod, tak už by nejspíš bylo hotovo. Jak jsem však říkal, dneska jsem si to nezasloužili. Nepodali jsme dobrý výkon. Lev byl hladovější a zaslouženě si došel za vítězstvím. Potrestal naší pasivitu.

V utkání jste krásně přihrál na první branku vašeho celku, pak jste však byl i při vyloučení, po kterém Lev snížil na 3:4 a nadechl se definitivně k obratu skóre.
To se prostě stává. Byl tam ve velké šanci a mně nic jiného nezbývalo. To je prostě hokej. Z té nahrávky člověk může mít těžko radost, když to k bodům nevedlo.

Jak jste si užíval možnost zahrát si KHL v české metropoli?
Je to jiné, člověk si zahraje doma v Praze. Je to příjemný pocit, ale na druhou stranu to určitě nějak zvlášť neprožívám.

Sháněl jste hodně lístku pro známé, kamarády a fanoušky?
Vzal jsem pouze pár lístku pro rodinu. Já tohle moc nemám rád. Kdo se chtěl přijít podívat, tak tu byl.
 
Rodina přiletěla s vámi nebo žije v Česku?
Po Vánocích se manželka s dětmi vrátila zpět do Čech. Jsou tady doma. Viděli jsme se den před zápasem.

V týmu jste jediným Čechem. Radil jste spoluhráčům, kam se zajít podívat v Praze?
Když jsme v pondělí přiletěli, tak jsem jim poradil pár míst. Nějaké památky, ale i restaurace. Na druhou stranu v týmu je řada kluků, co už v tady byla, takže jsem některým neřekl nic nového. Hodně kluků však radši odpočívalo na hotelu, protože toho mají za poslední dobu dost.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze