Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Láska v písku. Jak Mrázkovi fandila přítelkyně plážová volejbalistka

Hokejový brankář Petr Mrázek se svou přítelkyní Sárou Olivovou, která hraje plážový volejbal. | foto: Sport Invest

11 2016
Ještě než zastihla Petra Mrázka zpráva o úmrtí Gordieho Howea, legendy jeho týmu Detroit Red Wings, měl český hokejový brankář v pátek pohodový den. Ovládl turnaj v plážovém tenise. Doprovodila ho přítelkyně Sára Olivová, ta má k písku rovněž blízko.

Když Mrázek dorazil do areálu Kapitol v Praze, sympatická blondýna po jeho boku hned upoutala pozornost. A sama se erudovaně zapojovala do „chlapských“ diskuzí.

Sára Olivová toho o plážovém sportu ví dost. Ve Spojených státech studuje a hraje plážový volejbal. „Po sezoně jsem s ní zůstával v Americe, měla tam univerzitní mistrovství,“ prozradil 24letý hokejový gólman.

Mrázek se teď připravuje na novou sezonu, přes týden poctivě trénuje a víkendech se snaží svou milou podporovat při turnajích v Evropě. „Díky tomu, že jsme oba sportovci, tak respektujeme svoje kariéry. Ale když to jde, snažíme se podporovat přímo.“

Nechybělo moc a potkali se dokonce v jednom týmu, na turnaji organizovaném agenturou Sport Invest s ostatními hokejisty chtěli původně nastoupit jako pár. „Beachtenis spolu občas hráváme, ale Sáru čeká ještě volejbalový zápas na Super Cupu, takže bude lepší, když si odpočine,“ vysvětlil Mrázek.

Fotogalerie

Talentovaný brankář tak spojil síly s manažerem Robertem Kostkou. „Vytvořili jsme solidní pár, tak doufám, že toho využijeme,“ usmíval se Mrázek v průběhu zábavného klání. „Zatím jsme ve třech zápasech ztratili jenom čtyři hry,“ pyšnil se. A skutečně dvojice Mrázek, Kostka potvrdila roli favoritů a vyhrála.

Po sezoně Mrázek odpočíval s přítelkyní Sárou ve Vysokých Tatrách, teď už se soustředí na jednání o nové smlouvě.

„Agenti už to začali řešit s vedením Detroitu. Zatím se nestresuju, jsem spíš v klidu, ale až to bude podepsané, tak budu klidný úplně,“ usmál se Mrázek. „Každopádně si nemyslím, že bych z klubu odcházel.“

Čtyřiadvacetiletého gólmana za 14 dní čeká vyhlášení ankety Zlatá hokejka, kde se poprvé umístil v desítce nejlepších. „Ale dokud bude hrát Jarda Jágr, tak to nevyhraje nikdo jiný. Je jasný favorit,“ uznává Mrázek.

Už se těší také na zářijový Světový pohár, kde bude s Ondřejem Pavelcem a Michal Neuvirthem usilovat o místo jedničky. „Ale na turnaji přijmeme jakoukoliv roli. Všichni tři jsme ze zámoří zvyklí, že se naše pozice může změnit ze dne na den. Doufáme, že se nám zadaří a překvapíme,“ naráží Mrázek na prognózy expertů.

Kdo ví, třeba mu zase přinese štěstí jeho nejmilejší „plážová múza“, volejbalistka Sára Olivová.Najdete na iDNES.czmobilní verze