Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tajně jsem doufal, že mě Ústí osloví, přiznal budějovický kouč Rosol

Petr Rosol | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

16 2014
Než dostal nabídku od Českých Budějovic, často byl trenér Petr Rosol hostem utkání hokejových Ústeckých Lvů. Vrátí se, šuškalo se mezi fanoušky. Ale comeback mistra světa do prvoligového týmu se nekonal. Zpátky je jen Milan Skrbek, Rosolův bývalý asistent v Ústí.

"Tajně jsem doufal, že by mě Ústí mohlo oslovit, ale nestalo se. Zřejmě v tom hrála roli i finanční stránka," vytušil Rosol, který už odkroutil 10 zápasů na lavičce konkurenčního českobudějovického Motoru. Ani tady to ale není žádná idylka. Klub se zatím nezvedl ani pod novým trenérem, z deseti posledních zápasů prohrál osm a v tabulce je předposlední.

"Já nejsem kouzelník, abych mávl kouzelným proutkem. Kádr tu není špatný, ale jen jména nedělají mužstvo. Ti kluci nikde netrénovali, byli posbíraní 5. září, kdo kde byl volný. Žádná letní příprava, žádný přátelský zápas, nic. To je strašný handicap a týmu to strašně chybí," vidí Rosol. "Ale zlákala mě tam hlavně ta perspektiva. Začít budovat tým na další rok."

A letos? Šance zahrát si play-off každým zápasem klesá. "Letos je prioritou záchrana. Play-off už je hodně daleko, podělali jsme to. Ale naděje umírá poslední," nevzdává se kouč, jenž sezonu začínal v extraligovém Litvínově spolu s Vladimírem Jeřábkem. Po špatných výsledcích zkraje sezony ale klub oba trenéry odvolal. A Litvínov se po příchodu Rulíka s Hořavou výrazně zvedl.

"Zlepšili se, fantasticky jim chytá uzdravený Francouz. Díky tomu všechno uhrávají na jeden na dva góly. Taky to hrají hodně z obrany," všiml si Rosol. "Je fakt, že začátek sezony vypadal špatně, ale pak koupili Jánského, Rosu, Posmyka. Uzdravili se tři beci, to už se musí projevit. A když nechytal pár zápasů Francouz, bylo to ohromně znát."

Litvínov je minulost, teď už se Rosol soustředí na své nové angažmá v Budějovicích. "Od rána do večera jsem na zimáku, je tu hodně práce. Budějovice jsou vlastně nový klub, ten starý se přestěhoval do Hradce a nový vyrostl na planině. Tady nepomůže žádná předešlá tradice." Snad jen v tom, že klub netrpí nedostatkem fanoušků. Na poslední domácí duel s Havířovem přišlo 3 325 diváků. "Jsou výborní, pořád fandí a jsou vděční, že tam hokej vůbec zůstal. Chápou i to, že mužstvo nemůže hrát nějaký top hokej."

Ale co budoucnost Motoru? Bude zase někdy extraligová? "Je brzo mluvit po pár měsících o extralize. Ta vize tam je, ale je to práce na pár let."Najdete na iDNES.czmobilní verze