Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejista Petružálek končí v Jekatěrinburgu, jedná s Litvínovem

Jakub Petružálek (vpravo) chce po tragickém úmrtí přítelkyně pokrčovat v kariéře v Česku. | foto: Reuters

19 2014
Hokejový útočník Jakub Petružálek předčasně ukončil angažmá v Kontinentální lize v Jekatěrinburgu. Po nedávném tragickém úmrtí jeho přítelkyně Kateřiny Netolické oznámil, že chce působit blíže rodině a v kariéře by rád kračoval v české extralize.

„S ohledem na události v jeho životě se Jakub rozhodl vrátit a být blíže rodině,“ řekl Michal Leimberger ze společnosti Global Management Group, která Petružálka zastupuje. Proto se hráč dohodl s vedením Avtomobilistu na předčasném ukončení smlouvy.

Zájem o Petružálka projevil okamžitě Litvínov, kde hokejově vyrůstal a odkud v roce 2006 ještě jako junior odešel do zámoří. „Kdybychom o Jakubovi neuvažovali, byla by to obrovská chyba. Je to ve fázi jednání, uvidíme, jestli to povede je zdárnému konci. Byli bychom velice rádi, protože je to hráč, který by byl obrovským přínosem pro kohokoliv,“ prohlásil Jiří Šlégr, místopředseda představenstva litvínovského klubu a pořád i jeho aktivní hokejista.

„Přiznám se, že jsem už s Jakubem osobně mluvil, Litvínov je malé město, není tak složité se potkat. Ale ještě to není ve fázi, že bychom mohli říct, že jsme domluvení,“ dodal Šlégr

Rodák z Mostu působil v KHL od roku 2011, kdy z finské Raumy přešel do Chabarovsku. Později válel v Dynamu Moskva, kde získal Gagarinův pohár. Hrál i v Kazani, ale dál zůstával kmenovým hokejistou Amuru. 

Bronzový medailista z mistrovství světa 2012, který startoval i na letošním šampionátu, chce v hokejové kariéře pokračovat. „Není to o tom, že by ztratil zájem o hokej. Jen nechce být v kontaktu s rodinou jen přes telefon nebo skype.“

Petružálek letos sehrál za Avtomobilist 23 utkání, nasbíral 16 bodů. Víc nepřidá.  „Jakub na Rusko nezanevřel, neutíká z KHL. Ale jeho myšlenky jsou momentálně u rodiny. Hokeji se chce věnovat, bude trénovat a hrát,“ řekl Leimberger.

I Šlégr si myslí, že Petružálek nebude od hokeje odpočívat. „Až takhle jsem to s ním nerozebíral, ale myslím si, že v tak složité situaci ho právě hokej může udržet psychicky nahoře.“ Jestli to bude v Litvínově, nebo někde jinde, by mělo být jasno docela brzy. „Je to otázka několika dnů.“

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze