Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Philadelphia potvrdila zájem o Dopitu

21 2001
Philadelphia - Budoucnost hokejového centra Jiřího Dopity je stále nejistá. Zájem o trojnásobného mistra světa totiž oficiálně potvrdil i generální manažer zámořského týmu Philadelphia Flyers Bob Clarke. "Ano, bavili jsme se o možnosti, jak ho získat," přiznal Clarke v tamních novinách Daily News. Zároveň však vyjádřil pochybnosti o tom, zda-li urostlý útočník vůbec chce hrát v NHL. "Vždyť už ho chtěli v Bostonu, v Islanders, teď na Floridě, a on stále hraje v Evropě...," dodal manažer.

"Ale pokud ho bude Florida ochotna vytrejdovat za solidní podmínky, zajímali bychom se o něj," připustil Clarke.

Třiatřicetiletý Dopita je v současné době na dovolené, k celé situaci se nemůže vyjádřit. Dosud trénuje se Vsetínem, sám se však nechal slyšet, že na devadesát procent kádr šestinásobného mistra opustí. Již před tím odmítl možnost jít do švýcarského klubu Ambri-Piotta. Podle vlastních slov o něj usilují ještě další týmy, konkrétní jména nechce prozradit.

V zámořských médiích se opět silně spekuluje o odchodu útočníka Erika Lindrose do Toronta, což by výrazně zesílilo zájem Philadelphie o Dopitu. Eminentní snahu získat jednoho z nejlepších hokejistů působících mimo NHL má už třetí rok Florida, kde působí v roli asistenta Slavomír Lener. Letos prý dávají Dopitovi poslední šanci, potom už patrně marné lanaření vzdají.

Jiří Dopita se synem a manželkou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze