Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Phoenix nevyjde Reichlovi vstříc

6 1999
P h o e n i x - Naděje českého hokejisty Roberta Reichela, olympijského vítěze z Nagana a mistra světa z Vídně, že by v nejbližších dnech naskočil do zámořské NHL, jsou stále mizivé. Vedení Phoenixu totiž nadále nehodlá přistoupit na požadavky osmadvacetiletého litvínovského odchovance, jenž údajně žádá smlouvu na tři a půl miliónu dolarů ročně.

Pokud z nároků nesleví, což podle svých slov nehodlá udělat, neuzavře s ním vedení klubu smlouvu, ani jej nevymění do jiného klubu. "Když bude stále zpívat tu svou písničku, žádnou smlouvu nedostane. Navíc ho nehodláme ani pustit do jiného týmu," řekl generální manažer Coyotes Bobby Smith v rozhovoru pro deník Arizona Republic.

"Už dříve jsem mu jasně přiblížil naše návrhy. Jednali jsme s dalšími týmy, také jeho agenti zcela určitě dohadovali případné podmínky u jiných celků," míní Smith. "Určitě nejsem sám, kdo si myslí, že 3,5 miliónu dolarů ročně je na takového hráče příliš mnoho peněz," domnívá se manažer.

Litvínovský odchovanec odešel do NHL v roce 1990 po mistrovství světa ve Švýcarsku a necelých šest sezón oblékal dres celku Calgary Flames, který si ho vybral před deseti lety
ve čtvrtém kole draftu. Poté působil v New Yorku Islanders, odkud ho letos 20. března vyměnili do Phoenixu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze