Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Phoenix představí novou arénu

27 2003
Glendale - Ve zbrusu nové aréně nastoupí v noci ze soboty na neděli hráči Phoenixu proti Nashvillu. Moderní Glendale Arena pojme 17 799 diváků, nabídne luxus, divácký komfort a prý také perfektní atmosféru. Uvidíme. Rozhodně však znamená nové možnosti pro tým v jednom z nejrychleji se rozvíjejících měst Ameriky.
Pro klub znamená přesun do nové haly mezník v jeho historii.

American West Arena, ve které Coyotes hráli od svého příchodu z kanadského Winnipegu v roce 1996, byla nejmenší halou v celé NHL, kterou se navíc ne vždy podařilo zaplnit.

Stará hala navíc nepatřila klubu, "Kojoti" si jí pouze pronajímali. Nová Glendale Arena naopak patří majitelům Stevu Ellmanovi a Jerry Moyesovi, takže výnosy ze vstupného a další příjmy poputují přímo do pokladny týmu.

Trendem poslední doby je postavit sportovní zařízení jako součást velké zábavní zóny s hotely, restauracemi a obchody (podobně bude začleněná v budoucnu třeba Sazka Arena v Praze). Do roku 2006 by měl opodál vyrůst nový stánek i pro basebalisty Arizona Cardinals.

Hala stála 220 milionů dolarů a velkou část peněz na ní poskytla místní radnice. Proč? Protože věří, že přítomnost kolosálního zábavního parku se jí v budoucnu vyplatí.Hala bude multifunkční, počítá se tedy s koncerty, veletrhy a jinými sportovními událostmi. V blízké době by zde mohlo proběhnout Utkání hvězd nebo vstupní draft.

Coyotes, v jejichž barvách hraje i Jan Hrdina, nastoupí pozitivně naladěni. Před Vánocemi totiž porazili venku Columbus 2:1.

"Utkání z nás asi vyždíme o trochu víc adrenalinu než normálně," řekl před utkáním kouč Bobby Francis. "Diváci budou hlasití a budou nás hnát rovnou od prvního bully."
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze